Persze megoldás az is, ha egy érdekes videóra bukkanva, egyszerűen betesszük a könyvjelzőink közé (bár előbb-utóbb...
Persze megoldás az is, ha egy érdekes videóra bukkanva, egyszerűen betesszük a könyvjelzőink közé (bár előbb-utóbb meglehetősen méretesre és áttekinthetetlenre duzzadhat ez a bizonyos könyvjelző). Most egy másik módszert, pontosabban szolgáltatást mutatunk, ami nemcsak abban segít, hogy egyszerűen elmentsük későbbi megnézésre az izgalmasabb videókat, hanem hogy áttekinthetőbb, sőt csoportosítható formában tároljuk őket. A szolgáltatás neve Radbox, és ezen a címen található .
Ahhoz, hogy éljünk az oldal kínálta lehetőségekkel, egy egyszerű regisztrációra (e-mail cím, jelszó) van szükség, majd át kell menni a „szerződési feltételek” oldalra, csak így kapunk ugyanis hozzáférést a szolgáltatáshoz. Ezután a megjelenő oldalon az Add to Radbox gombra kell kattintani, majd a fogd és dobd módszerrel böngészőnk könyvjelzői közé tenni. Az Internet Explorernél kissé más a helyzet: ott a fogd és dobd módszer nem működik, ehelyett: jobb egérgomb, majd az Add to Favorites pont kiválasztása.
Készen is vagyunk. Ha a továbbiakban rábukkanunk egy érdekesebb videóra, egyszerűen kattintsunk az Add to Radbox gombra a felső könyvjelző sávban, mire megjelenik egy Please wait (Kérlek, várj) feliratú gomb, majd azonnal egy másik, amelyik tudatja, hogy a videót elmentette a rendszer. Ha később visszatérünk az oldalra, a Home gomb alatt elmentett videóink képe fogad, és azt is láthatjuk, mikor került a filmecske a rendszerbe.
Ha a Lists feliratra kattintunk, kedvünk szerint kategorizálhatjuk a videókat (pl. zene, fitnesz stb.), és eldönthetjük, hogy e kategóriákat nyilvánossá tesszük (Public) vagy inkább megtartjuk magunknak (Private). Ez a kategorizálás roppant jó szolgálatot tehet, ha már sok videónk van begyűjtve, és egyszerűen szeretnénk megtalálni azt, amelyik éppen érdekel.
Bármelyik videó képére kattintunk, a Radbox oldalon egy ablakban máris megjelenik, és kezdődhet a lejátszás.
Itt egyébként több opcióval is találkozunk: eltehetjük a kedvencek közé (ugyanis egy ilyen gyűjtő is van az oldalon), archiválhatjuk, vagy ha mégsem tetszene, akár törölhetjük is, illetve felül, a jobb szélső gombra kattintva (Go to Source) a videó forrásoldalára, például a Youtube-ra jutunk. Azt pedig talán már mondani sem kell, hogy egyetlen mozdulattal megoszthatjuk a választott videót a Facebookon vagy a Twitteren.
A Radbox egyébként nemcsak a Youtube-bal működik együtt, hanem egyéb videomegosztó oldalakkal, például a Vimeóval vagy a DailyMotionnel.