2010. december. 22. 05:00 techline.hu Utolsó frissítés: 2010. december. 22. 08:58 Tech

Már a feltört oldalakra is figyelmeztet a Google

A cég nem ül a babérjain – az idei év végétől egy újabb figyelmeztetéssel bővül a kereső találati listája.

 A cég nem ül a babérjain – az idei év végétől egy újabb figyelmeztetéssel bővül a kereső találati listája. Egyelőre csak az angol Google esetében működik, de nemsokára várható a lokalizált verziókban is. Amennyiben egy site „gyanús”, azaz vélhetőleg feltörték, megváltoztatták, esetleg félrevezető információkat helyeztek el rajta, akkor egy „this site may be compromised” feliratot fogunk látni a találati listában. A szóban forgó oldalakat ettől függetlenül ugyanúgy megnézhetjük, mint eddig, a figyelmeztetés csak arra szolgál, hogy óvatosságra intse a netezőket.

A Google hivatalos blogján látható bejegyzés alapján különféle ellenőrzőkódokat és robotokat használnak arra, hogy kiszűrjék a problémás oldalakat. A hivatalos közlemény szerint: „több automatizált eljárás gondoskodik arról, hogy a feltört oldalakra jellemző dolgokat megkeresse, majd az eredményeket továbbítsa a keresőindexnek.” Ha túl sok ilyen jellemzőnek felel meg az oldal, akkor megjelenik a már említett figyelmeztetés.

Amennyiben a szóban forgó oldalhoz tartozik Google webmester azonosító is, akkor az oldal tulajdonosa is kap egy figyelmeztetést arról, hogy a site-ja bekerült a kifogásolt oldalak közé.  

Elméletben előfordulhat az is, hogy hibásan kerül ki oldalunk alá a figyelmeztető jelzés, és ez bizony elég csúnyán jelentkezhet a nézettségben – a Google ígérete szerint, ha ilyen tévedés fordulna elő, akkor ők a részükről a lehető leggyorsabban korrigálják a hibát. Ez még így is napokat jelenthet, szóval minden webmester bízzon benne, hogy azok a bizonyos speciális robotok jól végzik a dolgukat. 

Hirdetés
Élet+Stílus hvg.hu 2024. november. 30. 10:00

„Elájult, és akkor jött rá, hogy valami nem stimmel” – Kösz, jól: kiégés és stressz a magyar munkahelyeken

<strong>Milyen személyiségjegyek jellemzik a munkamániásokat, és mi lehet az oka, hogy Magyarországon a civil szférában dolgozik a legtöbb munkafüggő</strong>? Mennyire az egyén, és mennyire a munkáltató felelőssége, ha a munkamánia eluralkodik, és függőséggé, kiégéssé válik? <strong>Mi a közös Karácsony Gergelyben és Donald Trumpban?</strong> A Kösz, jól vendége volt Kun Bernadette pszichológus és Merész István, az Allianz-Trade vezetője.