2010. december. 07. 06:00 techline.hu Utolsó frissítés: 2010. december. 06. 19:40 Tech

Súlyos sérülések: kirobbant a kezében tartott mobil képernyője

Aron Embry (Cedar Hill, Texas) éppen egy telefonbeszélgetést fejezett be, amikor saját elmondása szerint egy...

 Aron Embry (Cedar Hill, Texas) éppen egy telefonbeszélgetést fejezett be, amikor saját elmondása szerint egy „pukkanást hallott”.

„.. pár másodperce rá éreztem, hogy valami meleg csurog lefelé az arcomon – odanyúltam, és ijedten láttam, hogy vér”. Aron füle és arca erősen vérezni kezdett, így rögtön beutalták a dallasi Parkland Memorial kórházba. A sebet négy öltéssel kellett összevarrni (bőven meghaladva ezzel a „nyolc napon túl gyógyuló sérülés” kritériumait), Aron szerencséjére azonban maradandó halláskárosodástól nem kell tartania.

 Alaposabban megvizsgálva az esetet, kiderítették, hogy a Motorola Droid képernyőjén található üveg repedt meg, illetve nem is megrepedt, hanem érthetetlen módon inkább „kirobbant” – Aron sérüléseit az üveg- és műanyag szilánkok okozták. Érdekes módon a telefon továbbra is működőképes maradt, valamint az akkumulátor is sértetlen. A károsult értesítette az esetről a Motorolát, és a telefont forgalmazó Verizont is. Másnap a Motorola már ki is adott egy közleményt, amelynek a lényege röviden az, hogy ők a biztonságot mindig szem előtt tartják, és természetesen azonnal elkezdték kivizsgálni az esetet (semmi okunk rá, hogy ezt ne higgyük el nekik.)

A felrobbanó mobiltelefonok esete ritka ugyan, de szó sincs róla, hogy ne történhetne meg: pár hónapja egy 23 éves fiatalember életét vesztette Észak-Indiában, amikor „felrobbant” a füle mellett a telefon. A legtöbb eset Kínában történik, ahol főleg töltés közben hajlamosak felrobbanni a telefonok – a leghíresebb kínai eset, amikor egy 27 éves háziasszony vesztette életét a felrobbanó mobil miatt. Ő éppen férjével beszélt, a töltőre tett mobil segítségével. Wyomingban egy 19 éves egyetemista szenvedett harmadfokú égési sérüléseket a mobil hibája miatt – ő éppen aludt, mobiltelefonja pedig a töltőre volt dugva, és az éjszaka folyamán meggyulladt. Sérüléseit akkor szerezte, amikor megpróbálta eloltani a tüzet.

Franciaországban egy 18 éves fiú iPodjával történt hasonló eset – a készülék sistergő hangot adott, majd felrobbant. A szilánkok közvetlenül a fiú arca felé repültek, de ő szerencsére nem sérült meg komolyabban.  A legtöbb problémát általában a túlmelegedő lítium-ion akkumulátorok okozzák, de hogy a most felrobbanó Droidnak mi lehetett a hibája, azt egyelőre még csak találgatni sem tudjuk.

A már említett, Wyomingben történt eset óta az amerikai fogyasztóvédelmi hivatal (U.S. Consumer Product Safety Commission) rendszeresen felhívja a felhasználók figyelmét arra, hogy ellenőrizzék: mobiltelefonjuk kompatibilis-e a használt akkumulátorral. Szintén hangsúlyozzák: ne hagyjuk éjszakára a töltőn a mobilt, valamint ne telefonáljunk, miközben töltjük a készüléket. Ha tehetjük, tartsuk távol a mobilt a direkt napfénytől, és folyadékok közelében sem érdemes tárolni/tölteni.  [forrás: WFAA/Khou] 

Hirdetés
Kult Balla István, Németh Róbert 2024. november. 30. 20:00

„Ez az első olyan lemezanyag, aminek az írása közben józan voltam” – Analog Balaton-interjú

„A leszaromság is abból jöhet, hogy csináljuk, amit szeretünk, és nem kell magunkat megerőltetni” – írja le a nemrég Repedés című albummal jelentkező Analog Balaton a hozzáállásukat a világhoz. Szomorú-e a mai popzene? Milyen volt a tagok – Zsuffa Aba és Vörös Ákos – híres Kinizsi utcai albérlete? Miben más józanul dalokat írni, mint a korábbi gyakorlat? Interjú.