Nem panaszkodhatnak a Windows-felhasználók, mozgalmas éveket tudhatnak maguk mögött a Microsoft operációs rendszerek...
Nem panaszkodhatnak a Windows-felhasználók, mozgalmas éveket tudhatnak maguk mögött a Microsoft operációs rendszerek tekintetében. Először érkezett a Vista, majd csúfosat bukott, azután jött a Windows 7, és ezzel megismerhettük a létező legjobb Microsoft rendszert.
Úgy tűnik azonban, hiába igyekszik a Microsoft, a felhasználók köszönik szépen, de nem váltanak:még mindig az XP a legnépszerűbb otthoni operációs rendszer.
A legutóbbi adatok szerint, a felhasználók 66%-a (más felmérések szerint 50-58%-a) még mindig az XP-t használja, és nem is tervezi a váltást. Az új installálások esetében (ez főleg a frissen vásárolt gépekre értendő) sem csökkent jelentősen az XP szerepe: a Windows 7 megjelenése óta a friss gépekre installált XP-k száma alig 10%-kal csökkent.
A pontos adatok (mint ilyen esetekben mindig) a felméréseket és jelentéseket készítő cégek függvényében változnak, a trend azonban ugyanaz: az XP szerepe csökken, de a csökkenés lassú és kismértékű. A Statcounter adatai szerint 2010 szeptemberével bezárólag a Microsoft operációs rendszerek megoszlása így alakult:
58% Windows XP
18% Windows Vista
24% Windows 7
S hogy miért is nem váltunk XP-ről az újabb rendszerekre? Nos, a legnépszerűbb magyarázat szerint a Microsoft olyan hosszú ideig népszerűsítette és fejlesztette, javítgatta az XP-t (pillanatnyilag is ez a legtöbb foltozással/hibajavitással rendelkező MS operációs rendszer), hogy a felhasználók többségének egész egyszerűen „nem kell jobb”. Bár a felhasználók egy bizonyos rétegét érdekelheti a DX10-DX11, a 64 bites alkalmazások vagy az akár 4 GB-osnál nagyobb memória kezelése, az átlagos felhasználókat ezek a dolgok nem hozzák izgalomba. A rengeteg javítócsomag és a stabilitás viszont érdekli őket, így a legtöbben halogatják a váltást.
Lássuk, olvasóink vajon váltottak már Windows 7-re?