Az Intel leleplezte 2011-es processzorait
Az új és a továbbfejlesztett képességeknek köszönhetően a chipek tovább növelik majd a teljesítményt és akkumulátoros...
Az új és a továbbfejlesztett képességeknek köszönhetően a chipek tovább növelik majd a teljesítményt és akkumulátoros üzemidőt, továbbá a grafikus mag immár a chip részévé válik.
A Sandy Bridge kódnevet viselő chipek egy olyan mikroarchitektúrára épülnek, amely az Intel történetében elsőként vizuális képességekkel is rendelkezik. Az új chipeket az Intel csúcstechnológiájú gyáraiban állítják elő 32 nanométeres csíkszélességgel, második generációs fémes tranzisztorokat alkalmazva.
Az új processzorcsalád úgynevezett körgyűrűs architektúrával rendelkezik, amely lehetővé teszi a beépített grafikus motor számára, hogy osztozzon az x86 processzormagokkal az olyan erőforrásokon, mint amilyen a chipen található cache, ezáltal fokozva a számítógép kalkulációs és grafikus teljesítményét az energiahatékonyság megtartása mellett. A processzormagok, a grafikus mag, a cache, valamint más részegységek, mint például a memóriavezérlő egy körös kialakítású belső buszrendszeren kapcsolódnak össze, amely a kör mindkét irányában forgalmaz egyidejűleg a lehető legalacsonyabb késleltetés érdekében.
Az Intel Core processzorcsalád második generációja ezen túlmenően az Intel Turbo Boost technológiájának egy továbbfejlesztett változatát kamatoztatja. Ennek köszönhetően a chip automatikusan átcsoportosítja az erőforrásokat, hogy az alkalmazások szükség esetén a lehető legnagyobb teljesítménnyel fussanak. Amikor például egy alkalmazás csak egyetlen processzormagot használ ki, akkor a chip a többi mag által meghagyott energiakeretből jelentősen megnöveli az órajelet. Ha játékokat vagy egyéb grafikailag intenzív szoftvert használunk, akkor az energiabüdzsét a grafikus maghoz csoportosítja.
A minden más korábbi lapkakészletre integrált megoldásnál nagyobb teljesítményű grafikus motor mellett az új chipek hardveres videodekódolóval rendelkeznek a videók hatékony visszajátszásához. Az új Intel Core chipek egy új vektoros kiterjesztéssel, az AVX-szel érkeznek. A korábbinál kétszer szélesebb, 256 bites vektoros végrehajtás révén a nagy tömegű adatokkal dolgozó számítás intenzív kódok, mint például a videoszerkesztés, 3D-gafika, fotómanipulácó, sokkal nagyobb sebességgel futnak.
A második generációs Core processzorokkal szerelt asztali és hordozható számítógépek várhatóan jövő év elején kerülnek a boltokba.