Tech techline.hu 2010. július. 07. 05:15

Javítson a rendszerén egy ingyenes RAM-optimalizálóval!

Legyen bármennyire is megbízható a rendszerünk, időnként azért nem árt rendet tenni benne.

Legyen bármennyire is megbízható a rendszerünk, időnként azért nem árt rendet tenni benne. Érthetően viszonylag ritkán nyúlunk a RAM-hoz, ahhoz a memóriához, amely a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozandó adatokat tárolja. Pedig időnként ebben sem árt „takarítani” – a rendszerünk hálás lesz érte.
A RAM memória optimalizálásában egy remek ingyenes program, a RAM Rush lehet a segítségünkre (letölthető innen), amelyet minden olyan esetben érdemes bevetni, ha lassúnak érezzük az alkalmazásainkat.
A letöltése néhány másodperc (az External Download feliratnál a Download RAM Rush free gombra kell kattintanunk), s miután ez megtörtént, az exe fájlra kattintva indíthatjuk a telepítő varázslót. Most sem kell sokat várnunk, a program ikonja pillanatok alatt a Tálcánkra kerül.

Láthatjuk CPU-nk és RAM-unk igénybevételét

Ha ezután bármikor fölé megyünk az egérrel, máris mutatja a CPU- és a RAM-használatot, illetve két opciót is találunk rajta. Jobb oldalon (Options) különféle jellemzőket állíthatunk be, gyorsbillentyűt határozhatunk meg az optimalizáláshoz, illetve dönthetünk arról, hogy a RAM-optimalizálás valamennyi Windows-indulásnál megtörténjen. Ha nem tetszik a diagram kinézete, a Colors fülre kattintva az ízlésünknek megfelelően állíthatjuk át mind a rácsozat, mind a grafikon színét.

Kedvünkre színezhetjük a RAM-optimalizálót

A program valódi tevékenysége persze akkor kezdődik, ha a bal oldali Start Optimize gombra kattintunk (vagy használjuk a Ctrl+Alt+O billentyűkombinációt). Ilyenkor megvizsgálja, és ha kell, rendbe hozza a RAM-ot, és mi jó esetben azt tapasztaljuk, hogy gyorsabb lett a rendszerünk.

Hirdetés
hvg360 Fülöp István 2025. január. 22. 15:03

4iG: „Az nem jó, ha megmondják, hogy valakivel nem dolgozhatunk”

Donald Trump második elnöki ciklusa alatt nem látott szintekre emelkedhet az Egyesült Államok és Kína technológiai háborúja, ami kifejezetten kínosan érintheti a kínai 5G-eszközöket előszeretettel alkalmazó európai távközlési cégeket. Köztük van a 4iG is, a céget arról kérdeztük, hogyan érintheti egy esetleges váltás.