2010. január. 09. 12:49 hvg.hu Utolsó frissítés: 2010. január. 09. 10:46 Tech

Nagykereskedőktől vásárolna áramot, zöld energiát akar a Google

Nagykereskedőktől vásárolna áramot a Google, hogy könnyebben jusson megújuló forrásokból származó, úgynevezett zöld energiához.

A Mountain View-i központú vállalat december végén adta be kérelmét a szövetségi energiafelügyelethez (FERC), hogy nagy méretű adattároló központjait megújuló forrásokból származó energiával lássa el.
   
Az energiapiacra való belépéssel az informatikai óriás nem titkolt célja mindössze annyi, hogy minél előbb karbonsemleges lehessen, és nem kíván az energiaszektor felé bővülni - mondta Niki Fenwick Google-szóvivő.
   
Az Egyesült Államokban az informatikai és távközlési berendezések évente 120 milliárd kilowattóra elektromos áramot használnak, am a teljes amerikai áramfogyasztás 3 százaléka.

hvg360 Nemes Nikolett 2025. március. 31. 20:15

„A válásra nem szabad úgy gondolni, mintha szörnyűség lenne, a szörnyűség a rossz kapcsolat”

A magyar társadalom még mindig erősen hiszi, hogy a házasságban élők boldogabbak, ezzel együtt a gyerekek egyharmada házasságon kívül születik, még ha ezt a döntéshozók nem is hajlandók tudomásul venni. Miért adják egyre többen válásra a fejüket ötvenes-hatvanas, sőt hetvenes éveikben? Melyek a leggyakoribb válóokok, és hogyan hat vissza a szegénység a házasságok tartósságára? Ezekről is beszélgettünk Tóth Olgával, a Társadalomtudományi Kutatóközpont Szociológiai Intézetének munkatársával.