Két év kihagyás után folytatódik a Mindentudás Egyeteme
Kétéves pihenés után most új formában, a Norvég Alap pénzügyi segítségével élesztenék újra a Mindentudás Egyeteme ismeretterjesztő sorozatot, megszületett a műsort készítő kht. tulajdonosainak vitáját lezáró megállapodás - írta a Népszabadság.
Mostanáig úgy tűnt, hogy személyi és koncepcionális ellentétek miatt a projekt kútba esik. Most végre pont került a folytatás feltételeit rögzítő megállapodásra, de már csak 16 hónap maradt a támogatási szerződés teljesítésére, a 16 műsorblokk elkészítésére.
A Mindentudás Egyeteme Kht. - amely időközben kft.-vé alakult - idén egy új műsorötlettel pályázott a Nemzeti Fejlesztési Ügynökséghez (NFÜ) a Norvég Alap támogatása érdekében. A sikeres pályázatban egy olyan televíziós sorozat szerepel, amely 16 tematikus blokkból áll, minden blokkhoz egy előadás, egy riport és egy szakértői vita tartozik. A témák a kortárs alkalmazott tudomány legnépszerűbb topikjait járják körül. A pályázatot a kft.-nek a - cégben társtulajdonos, és a korábbi sikeres sorozat fő mecénása - Magyar Telekomhoz köthető munkatársai állították össze. A pályázaton a kft. 700 millió forintot nyert.
Pálinkás József, az Akadémia elnöke a lapnak elmondta: a megállapodás immár megszületett, a műsor időben el fog indulni, azt azonban meg kell értenünk, hogy az MTA ragaszkodik hozzá, hogy olyan garanciákat kapjon, amelyek biztosítják az új műsorfolyam szakmai és tudományos színvonalát. Az elnök érzékeltette, hogy ezt a garanciát az jelentheti, ha az MTA képviselője megfelelő súlyú helyet kap a kft. menedzsmentjében.
A Népszabadság úgy tudja, a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség is igyekszik nyomást gyakorolni a történet szereplőire a mielőbbi megegyezés érdekében, a szervezetnél ugyanis attól tartanak, hogy ha egy-két hónapon belül nem kezdődik el a műsorok gyártása, akkor kifutnak az időből. Ebben az esetben a pénzt vissza kellene fizetni, ami az azonnali presztízsveszteségen túl akár a későbbi pályázati keretek szűkítését is maga után vonhatja.