2009. augusztus. 27. 11:10 MTI Utolsó frissítés: 2009. augusztus. 27. 10:26 Tech

Forgalmi jelentést küld mobilokra a Google Maps

A Google arra kéri az amerikai autósokat, okostelefonjukon osszák meg más vezetőkkel haladási útvonalukat annak érdekében, hogy a Google Mapsen keresztül követni lehessen a forgalom menetét.

Az újítást még ezen a héten bevezetik azzal a céllal, hogy az autósok megtudják: milyen útvonalat érdemes választaniuk, hogy a lehető leggyorsabban céljukhoz érjenek - írja a Yahoo.

Dave Barth, a Google Maps termékmenedzsere szerint nincs szükség semmilyen különösebb erőfeszítésre a vezetők részéről, mindössze be kell kapcsolniuk a mobilkészüléken alkalmazott Google Maps szoftvert, mielőtt beindítanák az autót. Minél többen teszik ezt meg, annál precízebb lesz a forgalmi jelentés.

A Google Maps szoftvere az okostelefonokban lévő műholdas pozícionálási funkció kihasználásának segítségével gyűjti össze az információkat abból a szempontból, hogy mennyire gyorsan mozognak a járművek a különböző útvonalakon. Ennek alapján tudják eldönteni a többiek, hogy milyen útvonalat érdemes választani.

Sokan aggódnak azonban amiatt, hogy mások esetleg követni szeretnék, hogy merre és hová mennek: ők a Google ígérete szerint bármikor és könnyen kiléphetnek a programból. "Tisztában vagyunk vele, hogy az emberek egy része nem szereti, ha a világ számára követhető, hogy milyen gyorsan vagy hova tartanak, így a személyiségi jogokat védő szabályokat is beépítettük a rendszerbe" - nyilatkozta Dave Barth.

A járművekről szóló információk anonim maradnak, és az útvonal kiindulási, illetve végpontjáról sem őriznek meg adatokat a Google főnöke szerint.
Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2024. december. 02. 15:00

Orosz olajtermékek az EU-ban: napokon belül lejárhat a szankció alóli felmentés, piacot veszthet a Mol

Tilos az unión belül orosz olajból finomított áruval kereskedni, kivéve, ha a Mol szlovák leánycége vagy, és Csehországnak adsz el. Ennek a felmentésnek viszont december ötödikén vége, hacsak meg nem hosszabbítják. Mennek már a tárgyalások, de már a felállás sem világos: Szlovákia és a Mol nagyon akarja az újabb egy évnyi mentességet, Csehország viszont hallgat.