Tech techline.hu 2009. július. 14. 05:45

Így használhat spam-biztos e-mail címet fórumokban

Manapság egyre többen írnak fórumokba bejegyzéseket, cikkek utáni kommenteket...

Manapság egyre többen írnak fórumokba bejegyzéseket, cikkek utáni kommenteket, üzennek közösségi oldalakon vagy készítenek saját weboldalt, blogot. Mindez így van rendjén. Ám a különféle fórumokban, weboldalakon közzétett e-mail címeket az ügyes spam-robotok mindenféle külső segítség nélkül is képesek összegyűjteni, így azután megállíthatatlan spamáradat landol naponta a postafiókunkban. Ezt még megspékelhetjük azzal, ha beregisztrálunk néhány olyan oldalra, ahol az adatvédelemről hírből sem hallottak, és bárkivel megosztják e-mail címünket, aki fizet érte.
Nos, ez utóbbi ellen leginkább józan ésszel - esetleg eldobható e-mail címmel - védekezhetünk.
Az első problémára azonban több megoldás is kínálkozik. Sokan próbálkoznak az e-mail címek különféle módokon történő megadásával. Így például a techline@techline.hu címből (tetszenek látni, erre már ömleni fog a spam :)) lehet mondjuk techline AT techline DOT hu, vagy techline(kukac)techline(pont)hu. Ez klassz, viszont sok esetben a robotok könnyedén veszik ezt az akadályt, ellenben a felhasználóknak nem mindig esik le elsőre, hogy mi a frászt is akartunk itt írni.

Pillanatok alatt megkapjuk az URL címet a képhez

Akad azonban más módszer is, amely hatékonyabb, de még mindig egyszerűen alkalmazható. A Hidetext.net oldalra elnavigálva megadhatunk bármilyen szöveget (így e-mail címet, telefonszámot stb.), amelyet az online szolgáltatás egyetlen gombnyomással (Hide it!) képpé alakít. Ezt a GIF képet azután beilleszthetjük fórumokba, weboldalba, vagy letölthetjük és használhatjuk kedvünkre más helyeken.
A beillesztéshez szükséges kódot és URL-t megkapjuk az átalakítás után, és ezekre bármikor hivatkozhatunk.
A Gmail, MSN, Hotmail, Yahoo! és más, népszerű e-mail szolgáltatók felhasználói még ennél is többet kapnak, ha a Hide single email address részt töltik ki. 

Extra lehetőség néhány szolgáltató e-mail címéhez

Ott ugyanis látványosabb lesz a végeredmény (az adott szolgáltató logójához igazított képecske). A felhasználás ebben az esetben is pont úgy megy, mint az átalakított szöveg esetében: megkapjuk az URL-t, amelyet kedvünkre beilleszthetünk a webes anyagokba, vagy letölthetjük a GIF képecskét.
Az így átalakított e-mail címet már nehezebben gyűjtik be a spam-robotok, így némileg kímélhetjük beérkező leveleinket gyűjtő postafiókunkat és nem utolsósorban az idegeinket.

Hirdetés