Annak, hogy miért oly népszerűek a rövid webcímek, több oka is van.
Annak, hogy miért oly népszerűek a rövid webcímek, több oka is van. A legnyilvánvalóbb, hogy a „rövidcím-generáló” szolgáltatásokkal átalakított hosszú címeket sokkal egyszerűbb reklámozni és linkelni. Így lesz a www.nagyonhosszúvalami.com-ból a tiny.cc/valami. Ráadásul a kódolt címekkel különböző extrákat is kapunk, úgymint forgalomszámláló, mindenféle statisztika, thumbnail előnézet stb. A másik ok, hogy sok országban egyes oldalak tiltva (cenzúrázva) vannak, ám csak egyszerű domain-szűréssel: egy mini-URL segítségével ez könnyen kikerülhető. URL-rövidítő szolgáltatások vannak százával, a tinyURL, a lin.kz, az Ink.in, yep.it és még sorolhatnánk. (itt a teljes lista, ha valakit érdekel.)
Érdekes, hogy eddig, ha egy „tiny” URL mögött rejtőző eredeti címre voltunk kíváncsiak, akkor mindenféle trükkökhöz kellett folyamodnunk. Valószínűleg ebből lett elegük a nemrégiben indult (és még csak béta) Untiny.com fejlesztőinek.
Az Untiny segítségével ugyanis szinte minden rövidített URL címet visszanyerhetünk, megtudva annak eredeti domainjét és persze a konkrét útvonalat is az oldalhoz. Biztonsági okokból érdemes használni (ha esetleg nem vagyunk biztosak egy-egy tiny URL tisztaságában), de arra is jó, ha valamilyen okból kíváncsiak vagyunk arra, milyen oldalra is jutunk a „kiscímek” segítségével.