Obama haláláról szóló levelekkel támadják a gépeinket
A Valentin napi pajzánkodás mellett a levélszemetelők kínai szerencsejátékban utaznak februárban, és persze politizálnak. Olyan álcímeket használtak, mint „Friss hír: Az Egyesült Államoknak nincs többé elnöke”, vagy „Obama halott, mi lesz az országgal” – derül ki a Symantec februári jelentéséből.
Obama él és virul |
A spammerek a kínai szerencsejáték-szenvedélyt is levélszemét terjesztésére használják. Mivel Makaó az egyetlen hely Kínában, ahol engedélyezett a szerencsejáték, a hazardírozás rajongóinak fáradságos és drága utakat kellett megtenniük, hogy szenvedélyüknek hódolhassanak. De ez ma már a múlté – legalábbis ezzel kecsegtetnek a spammerek. A levélszemetelők otthonról űzhető, internetes szerencsejátékra buzdítják áldozataikat. Mivel a szerencsejáték nagy üzlet Makaón, nagyon valószínű, hogy a kínai nyelvű levélszemét új tendenciájának vagyunk szemtanúi, a netes szerencsejáték-hirdetések formájában. Az üzenet nagyon hasonlít az eddigi csalásokéhoz, egy szoftvercsomagot kell letölteni és regisztrálni egy számlát. Ezzel önműködően ingyen játékpénzt vagy ajándékpontot kapnak – és persze egy csomó gondot és bajt a nyakukba, ha bedőlnek a csalóknak.
A közelgő Valentin nap és Barack Obama beiktatása is jó talaja a levélszemét terjesztésének. A Valentin nap kihozta a levélszemetelőkből a pajzánságot.
Ilyen tárgysorokkal lehet találkozni: ”Increase your length, the best Valentine's gift” (Növeszd meg a fickót, ez a legjobb Valentin-ajándék!) vagy ”Show of your length for Valentine's day” (Mutasd meg Valentin napra, mekkora legény vagy!).
Barack Obama beiktatása is kihagyhatatlan esemény volt a levélszemetelőknek. A politikai témák tárgysorbeli megnyergelése mindig bejön a legkülönbözőbb közönségeknél. Olyan álcímeket használtak, mint „Friss hír: Az Egyesült Államoknak nincs többé elnöke”, vagy „Obama halott, mi lesz az országgal”.
A vállalat arra figyelmezteti az internetezőket, hogy ha ismeretlentől vagy magát egy bizonyos cég képviselőjének kiadó személytől kapnak hasonló e-mailt, vagy ha az a fentiekhez hasonló tárgysorral érkezik, semmiképpen se nyissák ki.