Tech techline.hu 2009. február. 12. 08:50

Photoshop: készítsünk folyékony fémet, egyszerűen!

A Terminátor filmek T-1000-ese persze nem Photoshopban, hanem jóval bonyolultabb szoftverekkel...

A Terminátor filmek T-1000-ese persze nem Photoshopban, hanem jóval bonyolultabb szoftverekkel készült, pár egyszerű szűrő alkalmazásával azonban mi is készíthetünk ilyen hatást – az effektus hivatalos neve „liquid fx”, és a grafikusok előszeretettel használják a lemezborítóktól kezdve a parfümreklámokig szinte mindenen.

Nyissunk egy új dokumentumot, az alapszín legyen fekete. A Photoshop színeit most állítsuk alapbeállításra, azaz fekete-fehérre (a legegyszerűbb, ha megnyomjuk a D betűt, és máris ezeket a színeket kapjuk). 

Most tegyünk a fekete alapra egy lens-flare effektust (filter/render/lens flare, a „lens flare” magyar Photoshopban talán lencse-fényfoltok néven található). 

Fontos, hogy az effekt típusa 105mm prime legyen (felülről a harmadik), ugyanis csak ebben az esetben lesz monokróm, és nekünk pontosan ez kell. Ha megvagyunk, tegyünk a képre még egy ugyanilyen flare-t, egy kicsivel arréb. Most van két lens-flare effektünk, egy kicsit olyan, mintha egy autó fényszóróit látnánk a sötétben.

Most alkalmazzunk egy plastic wrap szűrőt a „fényszórókon” – filter/artistic/plastic wrap (magyar photoshopban „műanyag körbefolyatás” vagy hasonló). 

Okézzuk le, majd válasszunk egy újabb szűrőt: filter/distort/zigzag. Magyar Photoshopban a „zigzag” le van fordítva „cikcakk”-ra, ami szerintem a világ egyik legfeleslegesebb honosítási mozzanata volt, de ez most nem tartozik ide…

A Zigzag szűrőban a mennyiséget (amount) vegyük a legnagyobbra (100), a típus pedig legyen „pond ripples” (ez a listában a harmadik, azaz a legutolsó, magyar Photoshopban is ott lesz). Ezt is okézzuk le: a végeredmény már kezd hasonlítani valamiféle fémre vagy folyékony ezüstfestékre – azonban még mindig nem elég kontrasztos. Ezen könnyen segíthetünk: csak duplikáljuk a réteget (vagy a hátteret): nyomjunk egy Ctrl+J kombinációt, és máris megkapjuk a réteget még egyszer.

Az új másolat rétegtípusát állítsuk „linear light”-ra (lineáris fény) „normal” (normál) –ról – és készen is vagyunk!

Igény szerint színesítsük az effektust bármivel...

Bármilyen grafika hátterét képes feldobni, ráadásul elkészíteni is egyszerű.  


Hirdetés
Vállalkozás Gyükeri Mercédesz, Rácz Gergő 2024. december. 29. 17:30

Ahol a rizs az isten és perui a spárga: a Nobuban jártunk

Lehet variálni egy felső polcos étteremlánc menüsorában, vagy az főben járó vétek? Honnét tudja egy ázsiai kulináriát szolgáló étterem beszerezni az alapanyagait Budapesten, és hogy lesz a megoldás végül Spanyolország? Ezekről és sok másról faggattuk a Nobu Budapest séfjét, Schreiner Gábort, közben azt is megkérdeztük, hogy a halak filézése közben milyen gyakran vágja meg a kezét.