Bár más módszerek is akadnak, a Game Protector egyike a legegyszerűbb módszereknek, ha egy...
Bár más módszerek is akadnak, a Game Protector egyike a legegyszerűbb módszereknek, ha egy programot elrejtenénk mások szeme elől, és még esetleg jelszóhoz is kötnénk a használatát, hátha mégis rátalálnak.
A használata pofonegyszerű: elindítjuk, megmutatjuk neki a biztonságba helyezni kívánt programfájlt, majd megadhatunk tetszőleges jelszót, illetve lecserélhetjük az adott program ikonját is. Így azután a kollégák vagy a főnök elől elrejteni kívánt játékból pillanatok alatt lehet a Windows Asztalán fontos munkának álcázott Excel fájl, amire még ha rá is kattint valaki, a jelszó hiányában elindítani akkor sem tudja a programot (munkahelyi gépen persze csak akkor, ha egyáltalán van lehetőségünk bármit feltenni a gépre). Természetesen nem vagyunk kötelesek az ikont is lecserélni, ha elegendő a jelszavas védelem, használhatjuk csak azt is.
A program lecseréli az eredeti .exe fájlt a védettre, de ha kérjük, .bak kiterjesztéssel létrehoz egy biztonsági másolatot róla. Ez mondjuk sosem árt, más kérdés, hogy később a backup fájlt érdemes máshol eltárolni, különben egy rafináltabb családtag vagy kolléga pillanatok alatt visszanevezi azt .exe-re, és már fut is a program. Ha tehát egy gépet többen is használunk, jól jöhet ez a megoldás, a „kisajátított" programok védelmére.
Szóval, kedves szülők, ha a gyerek gépén hirtelen nagy számú .xls és .doc fájl jelenik, korántsem biztos, hogy a lurkó beleszeretett az Office-ba…