2008. november. 06. 15:26 MTI Utolsó frissítés: 2008. november. 06. 15:10 Tech

Kanadai turnén a magyar biotechnológiai ágazat

Bemutatkozó körutat szerveztek a magyar biotechnológiai ágazatnak Kanadában, Montreálban és Torontóban; a road-show november 3-7-ig tart - közölte a magyar befektetésösztönzési és kereskedelemfejlesztési ügynökség, az ITD Hungary csütörtökön.

A rendezvénysorozat célja, hogy a világ harmadik legnagyobb biotechnológiai régiójában működő gyógyszergyáraknak, biotechnológiai cégeknek, technológia transzfer irodáknak és az élettudományokba fektető alapkezelőknek bemutassa az ágazat szereplőit és a magyar üzleti lehetőségeket - áll az ITD közleményében.

A road-show első három napja alatt a legtöbb érdeklődés az őssejtterápiás rákkutatással, a bioinformatikával és a külsőleg felszívódó hatóanyagokkal kapcsolatban mutatkozott.

A körúton négy magyar vállalat önállóan vesz részt, az ágazat további szereplőit a Magyar Biotechnológiai Szövetség és az ITD Hungary képviseli.

A közlemény szerint a kanadai bemutatkozás apropóját a 2007-es kaliforniai road-show nem várt sikerei, a már helyszínen megkötött kutatási megállapodások és az eladott termékek széles köre adta. A tavalyi és a mostani rendezvény-sorozat első három napjának eredményei is azt bizonyítják, a magyar cégeknek van keresnivalójuk az észak-amerikai piacon - véli az ITD.

A közlemény szerint a biotechnológia az egyik legdinamikusabban fejlődő iparág Magyarországon. Az elmúlt években közel duplájára nőtt az ágazatban tevékenykedő cégek száma, jelenleg csaknem 200 cég működik Magyarországon, közülük közel ötvenen folytatnak kutatásfejlesztési tevékenységet.

Az ITD a magyar cégek üzletkötése és partnerkeresése mellett a külföldi befektetők letelepedését is segíti. Az ügynökség kezelésében jelenleg öt biotechnológiai beruházási projekt van, 55 millió euró értékben. A beruházások megvalósulásával 170 új, jórészt kutatói állás jöhet létre Magyarországon.

Az ITD szerint az itt befektetők számára vonzó lehet a munkaerő termelékenysége mellett a szellemi tulajdonjog védelme, amelyre Magyarországon az EU jogi védelme érvényes. Ez komoly előnyt jelent a munkaerő terén kétségtelenül versenyelőnyben lévő Kínával és Indiával szemben.

Kult Köves Gábor 2025. január. 22. 20:00

Magasabbra a tetőt, Lazlo! - kritika A brutalista című filmről

Remekműnek lett kikiáltva, és már temérdek díjat besöpört az Amerikába szakadt fiktív magyar építész, a holokauszt-túlélő Tóth László története. De vajon fellelhetők-e a remekműre utaló jelek abban a 215 percben, amit a szépen szenvedő Adrien Brodyval töltünk?