Tech techline.hu 2008. október. 09. 06:30

Hangerő-szabályozás XP-n, látványosabban, mint valaha

Bár a hangszórók és a multimédiás billentyűzetek...

Bár a hangszórók és a multimédiás billentyűzetek segítségével kényelmesen szabályozható a hangerő, néha szükségünk lehet arra, hogy hagyományos billentyűzet és egér előtt ülve is kényelmesen elvégezhessük ezt, és ne kelljen a Windows saját, néha kissé nehéz felfogású hangerőszabályzójára kattintani.

A 3RVX egy aprócska alkalmazás, amelynek a segítségével megoldható mindez, ráadásul nagyon látványosan.
A hangerő-szabályozás és a némítás tetszőleges billentyűkombinációhoz vagy akár az egérgörgőhöz is hozzárendelhető (esetleg vegyíteni is lehet a kettőt), így a hangszóró után sem kell nyúlkálnunk. Természetesen kis Tálcára ülő ikont is kapunk, ha ragaszkodunk a hagyományokhoz, de a hangerő aktuális állásáról egy eddig szokatlan – az OS X-éhez hasonló –, nagyon látványos visszajelzést is kapunk. Ez ráadásul skinezhető is, így azután tényleg van OS X-nek megfelelő változat, de akár futurisztikusabb külsőt is kölcsönözhetünk neki.
A program használatához Microsoft .NET Framework is szükséges, amely letölthető a Microsoft oldaláról.

Hirdetés
hvg360 Lenthár Balázs 2025. február. 18. 18:03

Szűcs Krisztián: Azonnali világhírt reméltünk

Krézi 25 címmel (f)életmű turnéra indul Szűcs Krisztián, a Heaven Street Seven egykori frontembere, merthogy idén 25 éves a Hol van az a krézi srác című dal, ami a HS7 és egyben Szűcs legismertebb szerzeménye is. Ugyanakkor a turné nem a régi heveny-számok felmelegítéséről szól kizárólag, a szólóban írt daloktól kezdve a Budapest Báron át a Szálinger Balázzsal közös Szücsinger produkció is helyet kap a koncerteken.