2008. március. 26. 17:15 Bari Máriusz Utolsó frissítés: 2008. március. 26. 17:07 Tech

Veit: Kína és Oroszország a spam új hazája

Februártól már hazánkban is hozzáférhetőek a SonicWALL díjnyertes biztonsági és adatvédelmi megoldásai az RRC Hungary Kft-n keresztül. A cég EMEA-igazgatóját, Thomas Veit-et kérdeztük arról, miként látja a cyberbűnözés jelenlegi trendjeit.


Amerika helyett körülbelül két éve már Kínából és Oroszországból érkezik az elektronikus postaládákat beborító spamek java, árulta el a hvg.hu-nak Thomas Veit. A cég ezen két ország bizonyos felsőoktatási intézményeiben elhelyezett spamszűrő rendszerei nemcsak kiszűrik a felesleges levélszemetet, hanem egyúttal meg is vizsgálja azt, így azok jellegéről jó, később hasznosítható összesítések születnek. Ami a biztonsági piac trendjeit illeti, a legnagyobb trendnek most az tekinthető, hogy az adatbiztonságért, az e-mailek védelméért és a tűzfalakért felelős megoldások szoftveres irányból a hardveres felé tolódnak el jelentősen, árulta el az SAP, illetve a francia kormány inboxainak érintetlenségét biztosító cég EMEA-térségért felelős igazgatója.

Veit szerint a cyberbűnözés jelenleg az egyik legjelentősebb, ha nem a legjelentősebb szervezett bűnözési forma. Míg ennek bizonyos módszerei, például a phishing vagy a spamek ellen nagyon jól lehet védekezni, egyre nagyobb iramban jelennek meg az egyre újabb módszerek, jelenleg nagy üzlet például a belső hálózatokból külső hálózatokra kiszivárogtatott és onnan elterjesztett, bizalmas, sok esetben politikai jellegű adatok kiszifonozásából van. Míg a SonicWALL nem fejleszt védelmi szoftvereket mobilplatformra, természetesen védi a cégen belüli okostelefonok, iPhone-ok vagy Blackberry-k által jelképezett biztonsági réseket.

Jelentős problémának minősülnek Veit szerint a letöltések körüli jogi pontatlanságok is. Számos olyan internetes platform van ugyanis, amely törvényes szempontból teljesen legálisan létezik, de ezeken óriási mennyiségű tartalom cserél gazdát, ezek pedig sok esetben nem törvényesek. Sokan nem tudják ugyanis megkülönböztetni Veit szerint a szabadon letölthető, "közkincsnek" minősülő public domain anyagokat a szerzői jogok által védettektől, amelyeket az interneten igen könnyen meg lehet találni, valamint a letöltések jogi konklúzióival sincsenek tisztában. Míg az ezeket megelőző vagy kivédő szűrőmechanizmusok hatalmas áttörést jelenthetnének számos intézmény életében, jelenleg ezek elkészítésére nincsen mód.

Hirdetés
hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 06. 19:30

„Nem tudtam, mi a baj velem” – sok nő számára jött el a megváltás azzal, hogy kiderült, az ADHD nem válogat a nemek között

Bár úgy tűnhet, hirtelen mindenki figyelemzavarral küzd, a nők a valóságban gyakran aluldiagnosztizáltak és -kezeltek, ha ADHD-ról van szó. Ennek rengeteg oka van, az egyik az, hogy esetükben a tünetek radar alatt maradnak, ők pedig csendben szenvednek, és igyekeznek megküzdeni az elvárásokkal, amelyek az iskolában, majd a munkahelyen, illetve családban nehezednek rájuk.