Képzeljük el az egyszerű szituációt: a Windows az átlagosnál is nagyobb...
Képzeljük el az egyszerű szituációt: a Windows az átlagosnál is nagyobb ökörséget csinált, és derültségünk tárgyát át akarjuk küldeni MSN-en, vagy csak egyszerűen szeretnénk továbbítani a folyton előugró ablakot egy szakértőnek, hogy megtudjuk mi a probléma. Az alap Windows programokkal a következő lépéseken kell keresztülmennünk, hogy azt a fránya kis képet elküldjük: Printscreen, a Paint megnyitása, a terület kivágása, új fájlba másolása, mentés. Ha nem akarjuk, hogy a Paint élvezhetetlen minőségben mentse GIF-be, akkor először még ki kell rakni BMP-be a képet, és jöhet egy konvertálás. Az MWSnappel viszont ez az egész egyetlen billentyűkombinációval és egy egérkattintással megoldható.
A programot már régóta nem fejlesztik, és ennek csak egy oka van: funkcióiban tökéletes. Azt persze el kell ismerni, hogy nem az övé a világ legtetszetősebb és legegyszerűbb kezelőfelülete, de ha túljutottunk a beállításain, jó eséllyel nem is találkozunk vele többet.
Az MWSnapet ezerféleképpen szabhatjuk testre, még a képlopás utáni hangjelzést is megváltoztathatjuk, de persze a lényeg a billentyűkombókban van. Ezekből is csak háromra van általában szükség: az egyéni méret, az ablak és az asztal. A Ctrl+Shift+A-val tetszés szerinti méretű képet készíthetünk: kapunk egy kis célkeresztet, amellyel kijelölhetjük a kívánt területet, sőt egy kis ablakban felnagyítva láthatjuk a kurzor körüli pixeleket, hogy pontosak lehessünk.
A Ctrl+Shift+W-vel egy ablakot jelölhetünk ki, ez lehet akár a jobb klikk menü is, ugyanis minden a helyén marad, miután megnyomtuk a kombót. A Ctrl+Shift+D az egész képernyőt lekapja, ami megegyezik a Printscreen billentyű használatával, de a kombó megnyomása után már a fájlnév megadásával is elkészül a kép.
Hiába kínál sok lehetőséget a program kezelőfelülete, érdemesebb inkább a háttérben futtatni, és a billentyűzetről irányítani. Ehhez csak annyi kell, hogy erre felszólítsuk a programot. Egy pillanat alatt be lehet állítani, hogy képmentéskor ne ugorjon elő, hanem csak a fájlnévre kérdezzen rá. Az elmentett képek helye és a mentés formátuma is megadható. A program 3 Mbájt memóriát eszik, úgyhogy nem nehéz tolerálni a futását, és persze freeware is, ráadásul még magyarul is tud.