2008. január. 07. 09:08 techline.hu Utolsó frissítés: 2011. szeptember. 19. 16:41 Tech

Másolásvédelem nélküli zenék a Napstertől

A DRM (digital rights management) eljárást a Microsoft dolgozta ki az illegális másolás ellen, ám a vásárlókat...

A DRM (digital rights management) eljárást a Microsoft dolgozta ki az illegális másolás ellen, ám a vásárlókat kezdettől fogva irritálta, hogy a megvásárolt zenék lejátszásában kemény korlátokba ütköztek. Például zenéiket csak meghatározott zenelejátszókon tudták megszólaltatni, illetve nem vihették át egyik számítógépről a másikra.
A Napster a 90-es években élte fénykorát, mint a legnépszerűbb zenecserélő hálózat, amelyet azonban a szerzői jogok megsértése miatt 2001-ben bezárattak. 2003-tól ismét legálisan működik, és ma már 750 ezer előfizetője van.
A nagy zenei cégek közül az EMI Group, a Vivendihez tartozó Universal Music Group, legújabban pedig a Warner Music Group ugyancsak megkezdték már a dalok forgalmazását MP3 formátumban.

(forrás: Reuters)

Hirdetés
Címkék
Vállalkozás Gyükeri Mercédesz, Rácz Gergő 2024. december. 29. 17:30

Ahol a rizs az isten és perui a spárga: a Nobuban jártunk

Lehet variálni egy felső polcos étteremlánc menüsorában, vagy az főben járó vétek? Honnét tudja egy ázsiai kulináriát szolgáló étterem beszerezni az alapanyagait Budapesten, és hogy lesz a megoldás végül Spanyolország? Ezekről és sok másról faggattuk a Nobu Budapest séfjét, Schreiner Gábort, közben azt is megkérdeztük, hogy a halak filézése közben milyen gyakran vágja meg a kezét.