Tech techline.hu 2007. november. 04. 16:00

Kipróbáltuk: Firefox Prism - Honlapokat a desktopra

Parancsikonok honlapjainkról?

Parancsikonok honlapjainkról? Első ránézésre nincsen sok értelme, ám ha jobban belegondolunk, hogy a nagyobb e-mail portálok, például a Gmail, a Yahoo, az MSN gyakorlatilag programszintű szolgáltatásokat nyújtanak, nem is annyira értelmetlen, hogy valaki szeretné ezeket önálló ablakban, programként használni. Böngészés közben pedig , amikor már a 15. lapot nyitjuk meg, jól jöhet, hogy a leveleinket egy alkalmazásváltással (alt+tab) már el is érhetjük.

Kezelőfelület: nincs (igaz minek is)

A program még fejlesztés alatt áll, azonban már most sem mondható bétának, hiszen Webrunner néven a programozók már régóta fejlesztik. Így azután ki is lehet próbálni a programot.
Letöltés után telepítjük, és elindítjuk a Prismet, és egy spártai kis ablak fogad, ahol beállíthatjuk, hogy milyen honlapot szeretnénk használni, és hogy milyen néven jelenjen meg a hozzá tartozó parancsikon. Beállíthatjuk, hogy hova pakolja a parancsikonokat, és hogy mi legyen látható a lapon. Sajnos hiába kapcsoltuk be a navigációs gombokat, azok nem jelentek meg. Ezután nincs is más teendőnk, mint duplán rákattintani a parancsikonra, és lám, megjelenik a honlap egy ablakban, amelyet csak egy keret övez.

Szó se róla, nem bonyolították túl

Böngészés közben nagyon kényelmesnek találtuk a programot, habár van egy idegesítő bugja: a kurzor nem villog a Gmailben, amikor levelet akarunk írni. Meg lehet szokni, de minek? A fejlesztők tervei szerint a jövőben a könyvjelzőkhöz hasonlóan jobb klikkelésre megjelenik egy opció, amellyel parancsikont készíthetünk a honlapról. Kíváncsian várjuk, mik valósulnak meg az ambiciózus tervekből, mert mivel a Prism nem támogatja a tabokat, és nem ad semmit pluszt egy sima Firefox ablakhoz képest, egyelőre inkább maradunk a Firefoxnál.

mesterséges intelligencia
Hirdetés
hvg360 Lenthár Balázs 2025. április. 24. 20:00

Századfordulós bűnügyek – A postarablás, ami miatt 10 éven át röhögött mindenki a rendőrségen

1884 első napjaiban a pesti főposta épületének udvaráról eltűnt egy nagy értékű pénzesláda. Minden jel arra mutatott, hogy belső munkáról volt szó, a rendőrség mégis tehetetlen volt sokáig az ügyben, ami részben azért volt, mert a testület addigra használhatatlanná korrumpálódott, illetve azért, mert a bűnügy felderítéséhez szükséges szakértelemnek is híján volt. A népgúny hozzájárult viszont ahhoz, hogy a fővárosi rendőrség berkein belül komoly változás vette kezdetét, és létrejött egy európai összehasonlításban is az élvonalba pozicionálható testület. És menet közben a rablás tetteseit is kézre kerítette egy szemfüles detektív.