Vírus már a Youtube-on is!
Sajnos már a Youtube sem mentes a vírusoktól - a Storm Worm (nem összekeverendő a W32/Storm.
Sajnos már a Youtube sem mentes a vírusoktól - a Storm Worm (nem összekeverendő a W32/Storm.worm-al!) egyik módosított verziója terjed a Youtube "invite your friends" funkciójának segítségével. A spammerek ezt a szolgáltatást használva küldözgetnek leveleket, főleg XBOX tulajdonosoknak - a levél "Nyerj egy Halo3-at" és hasonló szöveget tartalmaz, ám a benne szereplő"Winhalo3" nevű linkre kattintva máris boldog(talan) tulajdonosai leszünk a jobbára ártalmatlan, ám annál idegesítőbb Storm nevű trójainak.

Bradley Anstis, a Marshal termékmenedzsere megerősítette: mintegy 150.000 címre küldték eddig szét a trójait a spammerek a Youtube-on keresztül. A trójait tartalmazó emailek "hamis" címekről érkeznek:a spammerek egy, már augusztusban is jelentett hiányosságát használják ki a hotmail és gmail rendszereknek, ígya karakterfelismerő védelmet (amikor be kell gépelünk néhány számot vagy betűt a regisztráció során: a rendszer neve ICR vagy "Captcha") kikerülve generálják tömegesen a "hamis" postafiókokat.
Szerencsére ha friss adatbázissal rendelkező vírusirtónk van, akkor a Storm eltávolítása nem jelenthet gondot - ha biztosak szeretnénk lenni benne, hogy nincs a trójai a gépünkön, csak ellenőrizzük le: ha van egy "wincom32.exe" nevű fájl a C:\Windows\System32 könyvtárban (vagy 98/ME esetében a C:\Windows\System, illetve NT/2000 esetében a C:\Winnt\System32), akkor valószínűleg a Storm Worm lesz az - még biztosabb ha megnézzük a regisztrációs adatbázist, és rákersünk a trójai bejegyzésére: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\wincom32