Magyarország az IT-paranoia csúcsán
Az informatikai biztonság a gazdaság szerves része, manapság már nem egyenlő a vírusirtó és tűzfal telepítésével. A veszélyforrások másak, a tétek nagyobbak, hangzott el az ITBN mai sajtóbeszélgetésén. Az Informatikai Biztonság Napja szeptember 26-án, a MOM Parkban kerül megrendezésre, a harmadik éve megvalósuló szakmai konferencián 38 előadó és 26 kiállító mutatkozik be. Az eseményről a hvg.hu bővebben beszámol majd.
Hazai felmérések szerint a magyar kis- és középvállalatok 30-60 százaléka nem védi biztonságosan céges adatait, kockáztatva ezzel pénzügyi eredményeiket és gazdasági működésüket. Az igazi vállalati értékek ezeken a területeken kerülhetnek veszélybe: megsérülnek, kiszivároghatnak, módosulhatnak és el is tűnhetnek.
Az informatikai biztonságot számos veszélyforrás befolyásolja: az emberek, a vállalatok adataival dolgozó munkatársak, az informatikai fenyegetettségek, a vírusok, a hackerek, a természeti katasztrofák, a vis maior helyzetek, valamint a terrorizmus. A vállalatokban és az egyénekben fokozta a biztonság tudatosságot, amelynek köszönhetően új dolgok jelentek meg az információbiztonság területén: a naplóelemző projektek és az adminisztrátorok munkáját figyelő rendszerek.
A hazai 18-20 milliárdos informatikai biztonsági ipar fő képviselőit, irány- és hangadóit fogja össze az ITBN, akik három teremben, három fő témairányban tartanak előadásokat, névlegesen a hálózati, infrastruktúra- és szerverbiztonság; adatszivárgás és hozzáférés elleni védelem; valamint belső védelem, kockázatkezelés és végpontbiztonság témaköreiben, emellett külön hangsúlyt kap a mobilkészülékek adatbiztonsága is.