Számítógépek feltörésére alkalmas készleteket árusítanak az interneten
A különböző számítógépes rendszerekbe történő behatolást lehetővé tévő, automatizált készleteket már megvásárolhatják, akik szeretnének felcsapni hackernek. A legdrágább csomagokhoz technikai segítséget is nyújtanak.
A hackerkedéshez ma már nincs szükség szaktudásra © hvg.hu |
„Egyre több helyen találkozni ilyen jellegű eszközökkel” – magyarázta Tim Eades a Sana biztonsági cég munkatársa a hacker-programokat kínáló weboldalkról. „Egyszerűen a piac kezd kiterjedni, ahogy egyre kifinomutlabbá válik.”
Egyes csoportok még rendelésre gyártott vírusokat is kínálnak, olyanokat, amelyeket a biztonsági szoftverek nem vesznek észre. Egyetlen ilyen kódsorozat mintegy 17 fontba kerül. A legdrágább MPack nevű készletért azonban akár 500 fontot is elkérhetnek.
Ehhez már rendszeres frissítés is tartozik, amely lehetővé teszi, hogy a cyber-bűnözők álcázott weboldalak segítségével kihasználhassák a legújabb biztonsági réseket. A vásárlók egy statisztikai csomagot is kapnak, amely folyamatosan elemzi a támadások sikerét, illetve megjeleníti az áldozatok hollétét is.
Az MPack népszerűségét mi sem jelzi jobban, mint a tény, hogy 2007 júniusában több mint 10 000 hasonló honlapot helyeztek üzembe, amelyek az ártatlan áldozatokra várnak.
„Majdnem lépésről-lépésre másolják a szoftvermarketing üzleti lépéseit” – magyarázta Eades. „A hűséges vevők kedvezményeket is kaphatnak. Ezen a téren is csak a csillagos ég a határ, megfelelő összegért bármi megkapható.”
Paul Henry a Secure Computing munkatársa szerint jelenleg több mint 68 ezer hackeléshez használható eszköz szerezhető be az internetről, a többségük ingyenesen, azonban megfelelő anyagi ellentételezés fejében olyanhoz is hozzá lehet jutni, amely szinte egyáltalán nem igényel programozói ismereteket. Ilyenek a már említett Mpackon kívül a Shark 2, a Nuclear WebAttacker és az IcePack.
„Az MPack bármelyik böngészőprogram ellen hatékony lehet, ugyanis több mint 12 biztonsági rést próbál kihasználni, ha a felhasználó egy fertőzött oldalra téved” – tette hozzá Henry. „A készítők még a jogi oldalára is gondoltak a hackelésnek, ugyanis feltüntették, hogy a programcsomagot kizárólag oktatási célból terjesztik, s a felhasználó vállalja a felelősséget bármilyen illegális cselekményéért.”