A Pacman játékban összekeveredik a virtuális és a valódi világ
Elkészült a népszerű Pacman játék emberi platformon "futtatható" verziója. A játékosok egy speciális szemüveg segítségével virtuális világba kerülnek át, ahol ők a főhősök. Tron feléled?
Szingapúri játékfejlesztők készítették el azt a hordozható számítógépet, amelynek segítségével a játékosok egyaránt felvehetik Pacman vagy akár valamelyik üldöző szellem szerepét is – írja a BBC News. A hordozható számítógépet a fejre lehet illeszteni, mint egy head-setet, e mellé jár a speciális szemüveg. A számítógép virtuális világot vetít a játékos szeme elé, mintegy szűrővel bővítve a környező világot. A játékos egyszerre látja valódi környezetét és a szerkezet segítségével az erre rávetített "bekebelezendő" golyókat, vagy elfogandó és megsemmisítendő Pacmant, attól függően, hogy a játékos melyik oldalt választja.
A kapcsolattartás a játékosok számítógépei között egy központi szerver segítségével történik. Ez a számítógép egyezteti össze a játékosok mozgását, eredményeit, a megjelenítendő képeket. A játékosok és a központ között drótnélküli kapcsolat működik folyamatosan, a fejlesztők gyakorlatilag minden drótnélküli technológiát alkalmaztak: WI-FI, Bluetooth, GPS, stb. A tesztjáték során egy 70x70 méteres kockán belül a játék kiválóan működött, négy játékossal körülbelül 10-20 percig tartott egy játék.
A szerkezet fejlesztői: Adrian David Cheok és csapata, a Mixed Reality Lab, a Szingapúri Nemzeti Egyetemről. Saját bevallásuk szerint a legnagyobb kihívás a valódi világ és a virtuális világ összehangolásában rejlett. Tökéletesen nem is lehet megoldani a feladatot, de a játékélmény eléréséhez nem is szükséges.
Az azonban egyelőre kiküszöböletlen probléma, hogy a GPS helymeghatározók pontossága 10-20 méteren belüli, ami más esetekben, például egy személy, helyszín vagy autó keresésénél bőven elegendő, de e játék esetében nem. Ezért ezeknek a szerkezeteknek a finomítására törekednek a jövőben.
A teljes rendszer 10-20 ezer dollár közötti összegért vásárolható meg. Ha beválik és lecsapnak rá a játékfejlesztő, illetve forgalmazó cégek, várhatjuk a Pacman-nél összetettebb félvirtuális játékok özönét is…