Az amerikai kormányzati dolgozók, többek között a szenátus tagjai és az igazságügyi minisztérium munkatársai körében is népszerű volt a Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI) által januárban bezárt Megaupload fájlmegosztó honlap - állítja Kim Dotcom, a portál alapítója.
"Képzeljétek, rengeteg, amerikai kormányzati tisztviselőhöz, köztük az igazságügyi minisztérium és a szenátus (munkatársaihoz) tartozó Mega-fiókot találtunk" - közölte Kim Dotcom, korábbi nevén Kim Schmitz, 38 éves német állampolgár a Torrentfreak bloggal.
Erre azután derült fény, hogy a Megaupload az elmúlt hetek során megkísérelte újra hozzáférhetővé tenni felhasználói számára az azok fiókjaiban tárolt fájlokat. Kim Dotcom állítása szerint a felhasználói fiókok átvizsgálása során tapasztalták, hogy az amerikai kormányzat számos tagja az ügyfelük volt. A portál alapítója szerint továbbra is legfőbb céljuk az ügyfelek kárpótlása: "Tárgyalásokat folytatunk az igazságügyi minisztériummal, hogy minden Mega-felhasználó számára lehetővé váljon adatainak visszaszerzése".
A védelem már korábban is azzal érvelt, hogy az oldal bezáratásával főleg azoknak okoztak gondot, akik legális tartalmakat, családi videókat, képeket tároltak a szolgáltatás által kínált rendszerben.
Kim Dotcomot január 20-án állították elő Új-Zélandon, a fájlcserélő webhely három másik vezetőjével együtt. Azóta már mindannyian szabadlábon védekeznek. Az Egyesült Államok az alapító kiadatását kérte, akár húsz év börtön is várhat rá, ha a csalás és szerzői jogok megsértésének vádja beigazolódik.
A 2005-ben alapított, hongkongi központú Megaupload fáljcserélőt, amely saját állítása szerint napi 50 millió felhasználót látott el, és a világháló forgalmának 4 százalékát képviselte, január 19-én záratta be az amerikai igazságszolgáltatás. (A vád egyébként úgy tudja, hogy nem volt ennyi regisztrált felhasználója az oldalnak, és a 66 millió regisztrált felhasználó közül 5,4 millióan használták a fájlcserélő szolgáltatást.) Azzal vádolták a webhely irányítóit, hogy 175 millió amerikai dollárnyi, bűncselekményekből származó pénzhez is jutottak, és több mint félmilliárd dollár kárt okoztak a szerzői jogok birtokosainak mozifilmek, tévéműsorok és más tartalmak kalózmásolatait kínálva.