„A mai támadás bizonyosan orosz eredetű” – hackerek léptek akcióba Olaszországban
A támadásokat a NoName057(16) nevű, oroszbarát kalózcsoport vállalta magára.
A támadásokat a NoName057(16) nevű, oroszbarát kalózcsoport vállalta magára.
Az újonnan felfedezett faj az arany csapóajtós pók egy fajtája, amelyet Queensland középső részén, egy erdős területen találtak. Az emberre nem veszélyes.
Magyar kutatók olyan természetes eredetű, erős antivirális hatással bíró vegyületre bukkantak, amely hatékony lehet a koronavírus okozta megbetegedés ellen. A találmány hazai és nemzetközi szabadalmaztatása, valamint hasznosítási lehetőségeinek feltérképezése már megkezdődött - írja az MTI.
Ideiglenes gyógyszer-alkalmazási engedélyt adott ki az OGYÉI az indiai gyártású CoviShield esetében. A másik, kínai vakcinának csak a behozatalát engedélyezték, hogy be lehessen vizsgálni laborban.
Antropológusok szerint Kazimierz Pulaski nő volt, vagy hermafrodita.
Az elmúlt tíz évben mintegy 1,7 millió sérülést és közel 83 ezer halálesetet okoztak hibásan működő orvostechnikai eszközök – derül ki egy a Direkt 36 részvételével zajló nemzetközi tényfeltáró projektből. A jelenség alól Magyarország sem kivétel: itthon főként egyes mellimplantátumok okoztak problémát.
A tengerbe jutó műanyaghulladék az Északi-sarkvidéket sem kíméli, a műanyag mikroszemcséi beépülnek a tenger jegébe, és a sarkkörön túli élővilágot is veszélyeztetik.
A kutatóeszköz körül kisebb darabok észlelhetők, és nincs kapcsolat.
Vasárnap elhagyta Föld körüli pályáját és úton van a vörös bolygó felé vezető 680 millió kilométeres úton az első indiai Mars-szonda, a Mangaljaan - közölte az indiai űrkutatási szervezet, az ISRO szóvivője.
Műszaki okok miatt megszakították szombaton a floridai Cape Canaveral-i űrközpontban a történelem első magánűrhajójának a világűrbe történő felbocsátását.
Whisky készül a Nemzetközi Űrállomáson, a különleges kísérlettel a gravitáció szerepét kutatják.
Március végén megnyílt új kiállításán mutatja be az amerikai Smithsonian Múzeum azt a kolosszális, 14 méteres és egy tonnánál is többet nyomó kígyót, amely 85 millió évvel ezelőtt uralta Dél-Amerikát. A Titanoboa maradványainak megtalálását a T-Rex után a legnagyobb felfedezésnek tartják.