Természet MTI 2011. május. 11. 10:23

338 tonna CO2-től kíméltek meg bennünket a munkába bringázók

338 tonna szén-dioxid kibocsátásától kímélték meg a légkört, és több mint 38 millió forintnyi benzinpénzt spóroltak meg a Bringázz a munkába! kerékpáros kampány résztvevői, amely a napokban ért véget.

A szervező Magyar Kerékpárosklub szerdai közleménye szerint 10 200 munkába bringázó, 132 ezer tekerés és 1,8 millió megtett kilométer a tavaszi akció mérlege. A "leggyorsabb, legolcsóbb és leginkább környezetbarát közlekedést választók" ezzel összesen 338 tonna szén-dioxid kibocsátásától kímélték meg a légkört, és több mint 38 millió forintnyi benzinpénzt spóroltak meg. 

A versenyben 556 cég és közintézmény indított saját csapatot. A dolgozók az öthetes kampányidőszakban több mint 1600 alkalommal öltönyben és csaknem 3000-szer szoknyában tekertek munkahelyükre, míg gyerekkel több mint 3200 esetben kerékpároztak. A főiskolák és egyetemek versenyét a Sapientia Szerzetesi Hittudományi Főiskola hallgatói nyerték, míg a múzeumok versenyében a Néprajzi Múzeum dolgozói pattantak nyeregbe a legtöbbet - derül ki a közleményből. 

A kampány ismét megmutatta, hogy a kerékpározás valós és egyre többek által választott alternatívája a közlekedésnek. Az évről évre növekvő számú résztvevő is jelzi, hogy megtörtént az áttörés, mára a kerékpárral hajtók a közlekedés egyenrangú résztvevői lettek - vélekedik a klub. Az utcabállal egybekötött díjátadó ünnepséget május 21-én este rendezik meg a budapesti Egyetem téren. 

A Bringázz a munkába! kampányt 2007 óta minden évben kétszer - tavasszal és ősszel - rendezi meg a klub a mindennapi biciklizés népszerűsítésére. A regisztrált résztvevők száma éves összesítésben meghaladja a húszezret. A kampányról további információ a Bringázz a munkába! címen érhető el.

Fazekas István
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.