Oszama bin Laden halálára természetesen kielégíthetetlen hír-éhséggel reagál a világ: sokan kíváncsiak a részletekre és keresnek ezért információkat az interneten. Persze az internetes bűnözők is kihasználják ezt a helyzetet, és helyeznek el weboldalakon kártékony kódokat vagy más, rosszindulatú szoftvereket.
Röviddel az után, hogy Obama elnök bejelentette Oszama bin Laden halálhírét a világnak, a témához kapcsolódó kulcsszavakkal kapcsolatos keresések átvették a vezetést a Google Trends szolgáltatásban. Ennek alapján, szakértők vizsgálatai megállapították, hogy a rosszindulatú kódokat, illetve szoftvereket tartalmazó, vagy átirányított webhelyek egyre feljebb kerülnek a Google találati listáján. A legnagyobb esély a katonai akcióval kapcsolatos keresési kifejezések esetén van arra, hogy fertőzött oldalra jutunk.
Ugyanakkor a Google keresési algoritmusai próbálják megakadályozni, hogy a fertőzött oldalakra mutató linkek özönvízszerűen betelítsék a találati listákat a témában indított keresésekre.
A találati listákon szereplő rosszindulatú weboldalak egy része kémszoftvert próbál telepíteni a gyanútlan felhasználó gépére, amely egyrészt felesleges, másrészt lassítja a rendszer működést, ám legtöbbször nem okoz nagy veszélyt. A csapdák másik népszerű típusa fotókat és videófelvételt ígér az Oszama halálát eredményező katonai akcióról, de a videó megtekintéséhez mindenképpen valamilyen codec-et próbál telepíteni. Ezek a legtöbb esetben önmagukban ártalmatlanok, azonban kinyitnak egy „hátsó ajtót” a számítógépünkön, melyen keresztül a bűnözők más, valóban rosszindulatú alkalmazásokat telepíthetnek a gépünkre, illetve visszaélhetnek az adatainkkal.
Általában veszélyesek lehetnek a .cc tartományban található oldalak, illetve az orosz, a szingapúri, a koreai, a kínai, a brazil, és a tajvani szervereken található oldalak
Aki a hírekre kíváncsi, ám elkerülné a fertőzött weboldalakat, böngéssze inkább a nagy hazai vagy nemzetközi hírportálokat, amelyek amúgy is összegyűjtik az adott témában az összes elérhető információt.