Gyatra első félidő után hatgólos vereséget szenvedtünk a románoktól
Hatgólos verséget szenvedtünk a jobb formában játszó román válogatottól, az eredményt leginkább az első félidei gyenge teljesítményünknek köszönhetjük. A folytatásban már két gólra is feljöttünk, de a hajrá megint a románoké volt. Szerdán következik Norvégia, majd csütörtökön Japán.
Most érkezett
Herr remek védéseivel kezdődött a fontos mérkőzés, igaz, a magyarok is több helyzetet kihagytak, az első gólra 6 percet kellett várni. Mátéfi Eszter együttese nyugodott meg előbb, és emberhátrányban 3-1-re ellépett. Amikor jött az újabb kiállítás, a románok egyenlítettek, kisvártatva pedig fordítottak (5-4). Ez lendületet adott nekik, és 7-5-nél - amikor támadásban kevés volt az elképzelés - Mátéfi időt kért. Lecusanu és Stanca nem torpant meg, szórta a gólokat, miközben Tóth Tímea büntetőt rontott.
A magyarok 8 percig nem találtak be, így 12-6 lett az állás. Szucsánszki hagyott ki hétméterest, a románok viszont nem hibáztak, könnyedén hatoltak át a védőfalon. Három másodperccel a szünet előtt Herr óriási potyagólt kapott, saját kapujába húzta be a már kivédett labdát.
Fordulás után több poszton is cserélt Mátéfi. Bulath bennmaradt, és gyorsan duplázott, aztán büntetőjét kivédte Ungureanu. A támadások valamelyest feljavultak, de a gyors ellenfél nem adott esélyt a védőknek: főleg Neagu volt elemében, hol átlövésből, hol a falon áttörve volt eredményes. Ahogy elkezdtek könnyelműsködni a románok, kapitányuk időt kért (39. perc: 20-14).
A védekezés fokozatosan feljavult, elől pedig Tóth Tímea szinte egy személyben sziporkázott, majd felzárkóztak hozzá a többiek. A 44. percben már csak 20-18-ra vezettek a románok. Az utolsó negyedóra Szabó kiállításával indult, a két perc során 24-21-ra módosult az állás. Lecusanut nem tudták megállítani a védők, már 11 találatnál járt ekkor. Herr helyett Pastrovics állt be, de ő sem tudott segíteni.
Kedden szünnap lesz, szerdán pedig az olimpiai és Európa-bajnok, az előző vb-n ezüstérmes norvég együttes lesz az ellenfél. Amennyiben papírforma-eredmény születik, akkor a szerdai, japánok elleni meccsen dől el, hogy a magyarok a legjobb 12 közé kerülnek-e, vagy pedig az alsóházban (13-24. hely) folytatják.
2009-ES NŐI KÉZILABDA VILÁGBAJNOKSÁG, KÍNA |
C CSOPORT, 3. FORDULÓ MAGYARORSZÁG - ROMÁNIA 25-31 (7-16) |
Maradt a román vezetés a végéig, a vereség elsősorban az első félidei játékunkon múlt. Szerdán jön az olimpiai és Európa-bajnok Norvégia, csütörtökön pedig Japán.
Tóth Tímea találja telibe a kaupfát hetesből, Juhász egy körrel később betalál. 25-31
Szabó Vléria szerez gólt egy labdaszerzés után. 24-30
Román szabaddobás szabaddobás hátán, a végén Lecusanu bődületes gólja. 23-30
Nem szabad persze a bíráskodásra fogni semmit, de tény, hogy nem nekünk segítenek. Neagu óriási gólt szerez. 23-29
Remek bejátszés Szabónak, aki befordul és tökéletes beállósgólt szerez. Puscasu is betalál a másik oldalon. 23-27
Lecusanu marad tisztán, betör és gólt szerez. 22-26
Varzarut tisztára játsszák a jobb oldalon, szerencsére Tóth lövése is utat talál a román hálóba. 22-25
Bulath Anita emberhátrányban szerez gólt. Újabb román hetes, jön Pastrovics. Lecusanu viszont belövi. 21-24
Úszóelnök: Sokadszorra alázzák meg Virth Balázst
Wladár Sándor szerint az, ahogyan Milák Kristóf korábbi edzőjével bánnak, egyenesen történelemhamisítás. Úgy fogalmazott: „fekélyes a seb, és egyre mélyül. Hosszú időt igényel a gyógykezelése”.