Sport MTI 2024. augusztus. 16. 06:12

Megvan a Fradi ellenfele az Európa-liga rájátszásában

Kis híján ismét a rossz emlékű feröeri bajnok került a zöld-fehérek útjába, ám végül bosnyák ellenfelet kaptak.

A Ferencváros a bosnyák Borac Banja Luka együttesével csap össze a labdarúgó-Európa-liga selejtezőjének utolsó, negyedik fordulójában.

A magyar bajnok kedden 1–3-as összesítéssel alulmaradt a dán Midtjyllanddal szemben a Bajnokok Ligája selejtezőjében, így átkerült a második számú európai kupasorozat selejtezőjébe.

Az FTC következő ellenfele a Banja Luka-Klaksvík El-selejtezős párharcból került ki. Az első mérkőzésen a tavalyi BL-selejtezőben a Ferencvárost felülmúló feröeri együttes nyert hazai pályán 2–1-re, csütörtökön Boszniában pedig sokáig továbbjutásra állt, ám a nagy fölényben játszó hazaiak a hajrában hosszabbításra mentették a párharcot, majd a ráadásban megszerezték a továbbjutásukat jelentő gólt.

A Banja Luka 4–3-as összesítéssel jutott tovább, míg a Klaksvík a Konferencia-liga selejtezőjének utolsó körében folytatja nemzetközi szereplését.

A jövő héten kezdődő FTC–Banja Luka-párharc győztese az El, a vesztese pedig a Kl főtáblájára kerül.

Hazai döntetlen után kiesett a BL-ből a Fradi

A magyar bajnok vezetett, de egyenlített a Midtjylland.

Nyitókép: MTI / Hegedüs Róbert

párizsi olimpia 2024

Kovács Kokó István: Nem baltával rontok be az irodába

Gazdasági és jogi átvilágítást ígért a Magyar Ökölvívó Szakszövetség újonnan megválasztott elnöke, Kovács Kokó István. Atlanta olimpiai bajnoka a rá váró feladatok mellett beszélt arról, mekkora szerepe lehetett a politikának a megválasztásában, miként alakult a viszonya Erdei Zsolttal, miért indul nála hatalmas mínusszal a szövetségi kapitány, és hogy miért ilyen határozott a véleménye Imane Helif ügyéről. Interjú.

hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.