Előbb a veretlenek csatája, majd a 2016-os Eb-döntő visszavágója következik.
Spanyolország–Németország- és Portugália–Franciaország-mérkőzéseket rendeznek pénteken, a labdarúgó-Európa-bajnokság első negyeddöntős párharcaiban.
A veretlenek összecsapása
A spanyol válogatott a torna egyetlen csapata, amely őrzi 100 százalékos teljesítményét, ráadásul Luis de la Fuente tanítványai ez idáig mindösszesen egy gólt kaptak, azt is maguknak rúgták Grúzia ellen. Ellenfelük az a Németország lesz, amely még szintén nem talált legyőzőre.
A házigazda az A csoportból jutott tovább, miután a nyitómeccsen 5–1-re legyőzte Skóciát, majd a folytatásban a magyar válogatottat is két vállra fektette (2–0). Az utolsó csoportmeccsen meleg volt a pite Julian Nagelsmann csapatának, de Niclas Füllkrug a 92. percben egyenlített Svájc ellen, az 1–1-es döntetlen pedig csoportelsőséget ért a Nationalelfnek. A legjobb 16 között Dánia várt a németekre, és ha nyögvenyelősen is, de ezt a meccset is be tudták húzni Kroosék (2–0).
Spanyolország a B csoportot nyerte meg, miután az első meccsen kiütötte Horvátországot (3–0), majd a folytatásban 1–0-ra verte a címvédő Olaszországot és Albániát is. A nyolcaddöntőben Grúzia volt a spanyolok ellenfele, Nico Williamsék pedig egy kicsit ráijesztettek saját szurkolóikra, ugyanis egy öngóllal a grúzok szereztek vezetést. Az első félidőben még sikerült egyenlíteni Rodri révén, a második játékrészben pedig beindult a henger és kiütéses győzelem lett a vége (4–1).
A 2016-os Eb-döntő visszavágója
Akár ebből a szempontból is lehet nézni az este 21 órától kezdődő mérkőzést. Lehet, de sok értelme nincs, hiszen a Franciaországban tornagyőzelemig jutó portugál válogatott és a gallok is jelentősen átalakultak az elmúlt 8 évben. A portugáloknál ott van még mindig Cristiano Ronaldo, de a 2016-os fináléban kezdőként játszó játékosok közül egyedül Pepének jöhet össze még ez a bravúr. A franciáknál Antoine Griezmann jelenti az állandóságot.
A portugálok 6 ponttal végeztek az F csoport élén, miután egy hajrágóllal 2–1-re legyőzték Csehországot, majd a török válogatottat nagyon simán, 3–0-val intézték el. Az utolsó csoportmeccsen így belefért a grúzok elleni 2–0-s vereség is, a csoportgyőzelmet ez az eredmény nem fenyegette. A nyolcaddöntőben aztán vért kellett izzadnia Ronaldóéknak, főleg miután az aranylabdás játékos büntetőt hibázott a hosszabbításban. A meccs hőse a kapus Diogo Costa lett, aki a szlovének mindhárom büntetőt kivédte a tizenegyespárbajban.
Franciaország egy Ausztria elleni sovány, 1–0-s győzelemmel nyitott, majd kisebb meglepetésre gólképtelen maradt Hollandia ellen (0–0) és a csoportutolsó lengyelekkel is csak remizett (1–1). A 16 között valamelyest megrázták magukat a franciák, de ez is „csak” egy 1–0-s győzelemre volt elég Belgium ellen. Érdekesség, hogy a világ egyik legveszélyesebb támadósorával rendelkező Franciaország 4 mérkőzésen mindössze 3 gólt szerzett, ebből egyet tizenegyesből, illetve két öngólt.
A hvg.hu a Spanyolország–Németország- és a Portugália–Franciaország-mérkőzéseket is élőben, percről percre frissülő cikkben közvetíti. A továbbjutók mellett pedig természetesen kíváncsiak vagyunk tippjeikre a számszerű végeredményeket illetően is, ezeket hozzászólásban várjuk.
Kovács Kokó István: Nem baltával rontok be az irodába
Gazdasági és jogi átvilágítást ígért a Magyar Ökölvívó Szakszövetség újonnan megválasztott elnöke, Kovács Kokó István. Atlanta olimpiai bajnoka a rá váró feladatok mellett beszélt arról, mekkora szerepe lehetett a politikának a megválasztásában, miként alakult a viszonya Erdei Zsolttal, miért indul nála hatalmas mínusszal a szövetségi kapitány, és hogy miért ilyen határozott a véleménye Imane Helif ügyéről. Interjú.