Az osztrákok ellen duplázó török védő, Merih Demiral második gólját egy Ausztriában betiltott mozdulattal ünnepelte.
Elképzelhető, hogy ki kell hagynia a Hollandia elleni Európa-bajnoki negyeddöntőt a török futballválogatott továbbjutásában főszerepet játszó Merih Demiralnak – írja a The Guardian. A játékos ellen az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) azt követően indított vizsgálatot, hogy az osztrákok elleni meccsen szerzett két gólja közül a másodikat – amely később a győztes találatnak bizonyult – úgy ünnepelte, hogy kézfejével farkasfejet formált.
A kézjel a török félkatonai szélsőjobboldali szervezettel, a Szürke Farkasokkal hozható összefüggésbe, Ausztriában pedig be van tiltva, használatáért akár 4000 eurós (1,5 millió forintos) pénzbüntetés is járhat. Az Eb-nek otthont adó Németországban is többször felvetődött már a betiltása, ám eddig nem került rá sor.
Demiral-dupla vetett véget az osztrák tündérmesének
A legjobb Eb-nyolcaddöntőben mindhárom gól szöglet után született, a törökök a hatékony támadójáték mellett leginkább a betonbiztos védelemnek köszönhetően jutottak tovább.
„Nagyon büszke vagyok arra, hogy török vagyok, és ezt a büszkeséget éreztem a gólszerzés után. Ezt akartam kifejezni, és nagyon boldog vagyok, hogy megtettem” – nyilatkozta ünneplésével kapcsolatban Demiral, aki elmondta azt is: látta, hogy néhány szurkoló ezzel a mozdulattal ünnepel, és hozzájuk akart csatlakozni. Ha kiderül, hogy a lelátón is előfordult a kézjel, az UEFA az érintett szurkolók ellen is vizsgálatot indíthat.
Nem Demiralé az első eset, amikor valaki ellen egy kézmozdulat miatt indít vizsgálatot az UEFA, egy koszovói újságíró Eb-akkreditációját visszavonta a szövetség, miután kezeivel sast formálva hergelte a szerb szurkolókat, az albán Mirlind Dakut pedig azért tiltották el két meccsre, mert a szerbellenes rigmusokat skandált a szurkolókkal a horvátok elleni csoportmeccs után. Az angolok sztárja, Jude Bellingham ellen Demiralhoz hasonlóan gólöröme miatt indult vizsgálat.
Márton ikrek: Ha az edző eléri a gyerekeknél, hogy higgyenek magukban, az az egész életüket elkíséri
Az egyikük a taekwondo első magyar női világ-, a másikuk olimpiai bajnoka. Egypetéjű ikrekként úgy hasonlítanak egymásra, mint két tojás, ugyanúgy gondolkodnak a világ dolgairól, befejezik egymás mondatait. De míg az egyikük taktikus, és néha kicsit talán túl is gondolja a dolgokat, a másikuk csak megy előre, és elsősorban az erejében bízik. Márton Luanával és Vivianával beszélgettünk.