A magyar válogatott a harmadik negyedben 22 ponttal is vezetett. Egy ponttal kapott ki a spanyoloktól.
A soproni olimpiai kvalifikációs torna utolsó előtti mérkőzésén Kanada kikapott Japántól, így az ázsiai csapat kvótát szerzett a párizsi játékokra, ahová a korábbi eredmények alapján „vitte magával” Spanyolország válogatottját is. Így az esemény zárómeccsének, a spanyol-magyarnak már csak a hazaiak számára volt tétje.
Székely Norbert csapata néhány gyengébb perc után átvette az irányítást, és az első negyedet 24-19-re megnyerte. A második játékrész ennél is sokkal jobban sikerült, a magyar csapat 22 pontot szerzett, az ellenfél pedig csupán nyolcat, így a félidőben megnyugtatónak tűnő, 19 pontos volt a hazai előny.
Ezt a harmadik negyedben tovább is tudták növelni Studer Ágnesék, egészen 22 pontig, amikor teljesen elvesztették a fonalat. A kulcsjátékosok elfáradtak, mind többet hibáztak, a spanyolok pedig megérezték a lehetőséget a győzelemre – nem engedtek ki annak ellenére sem, hogy az olimpiai részvételük már biztos volt.
Az utolsó negyedben teljesen leolvadt a magyar csapat: az ellenfél fokozatosan ledolgozta a 14 pontos hártányát, majd a vezetést is átvette. Akkor a magyarok még vissza tudtak kapaszkodni, ám 52,7 másodperccel a vége előtt két büntetőt dobhattak a spanyolok, és ismét egy pontos (73-72) előnybe kerültek, amit meg is őriztek a végéig. Pedig 5,3 másodperccel a vége előtt Határ Bernadett még közelről rádobhatott a spanyol kosárra, de nem sikerült betalálnia.
A magyar női kosárlabda-válogatott 44 év után lehetett volna ott az olimpián. Legutóbb Moszkvában a negyedik helyen végeztek, azután Los Angelesbe is sikerült kvalifikálniuk, ám a kommunista blokk bojkottja miatt nem vehettek részt a játékokon.
A tornáról az első három helyezett csapat jutott ki Párizsba.
A végeredmény:
- Japán, 5 pont
- Spanyolország, 5 pont
- Kanada, 4 pont
- Magyarország, 4 pont
Azonos pontszámnál az egymás elleni eredmény rangsorol.
Úszóelnök: Sokadszorra alázzák meg Virth Balázst
Wladár Sándor szerint az, ahogyan Milák Kristóf korábbi edzőjével bánnak, egyenesen történelemhamisítás. Úgy fogalmazott: „fekélyes a seb, és egyre mélyül. Hosszú időt igényel a gyógykezelése”.