Tóth Amarissa nem érti, Csang Suaj miért csinált ekkora balhét abból, hogy ő lábbal eltörölte a pályán a vitatott labda helyét.
„Magát készítette ki” – így kommentálta Tóth Amarissa teniszező, hogy kínai ellenfele, akivel a Budapesten zajló, 250 ezer dollár (86 millió forint) összdíjazású női tenisztorna első fordulójában mérkőzött salakpályán, az első szett hajrájában feladta a küzdelmet. A világranglistán 28., második helyen kiemelt Csang Suaj könnyek között hagyta el a pályát.
Ahogy korábban mi is megírtuk, a keddi meccsen a kínai játékos egy kereszt tenyerese után a vonalbíró outot ítélt, majd a székbíró is megerősítette ezt, Csang azonban továbbra is hevesen reklamált, mert meggyőződése szerint a labda a vonalon pattant. A pályára kérette a torna supervisorát (versenyigazgatóját) is, aki azonban közölte: nem az ő feladata megítélni, hogy a labda kint volt-e vagy sem.
A meccs televíziós közvetítése alapján a pont járt volna Csangnak: úgy látszott, hogy a labda még éppen csípte a vonalat.
A játék folyt tovább, majd a következő labdamentet követően Tóth – akinek ez volt az első főtáblás mérkőzése WTA-tornán – a nyomhoz sétált, és a lábával eltüntette, hiába tiltakozott az ellenfele. A magyar játékos megnyerte az ominózus gémet – elvette Csang adogatását –, így 6:5-re átvette a vezetést, riválisa azonban, akit láthatóan nagyon megviseltek a történtek, nem vállalta a folytatást.
Nem értettem, hogy miért csinált ebből ekkora balhét, hogy a bíró döntését felül akarta bírálni. Nem értem, hogy miért nem fogadta el, de hát magának kereste a bajt”
– nyilatkozott a Kossuth rádiónak Tóth Amarissa, akit a meccs után többen kritizáltak.
A lábával eltörölte a vitatott labda nyomát a magyar teniszező, sírva adta fel a meccset az ellenfele
Tóth Amarissa ezzel a húzással nem fog fair play-díjat nyerni.
Siklós Erik, a torna kommunikációs vezetője az MTI-nek elmondta, hogy a versenynek semmi köze a történtekhez, a versenyigazgatónak nincs semmilyen jogosítványa, beleszólása ebben helyzetben. „Ezer ilyen eset történik a világon. Ebben a helyzetben a székbíró a főszereplő, aki megítélte a pontot” – jelentette ki. Hozzátette: amikor Tóth eltaposta a labda nyomát, a kínai csapatból többen bekiabáltak neki, tiszteletlennek nevezték, Csang Suaj pedig egy nézővel is összeveszett.
Márton ikrek: Ha az edző eléri a gyerekeknél, hogy higgyenek magukban, az az egész életüket elkíséri
Az egyikük a taekwondo első magyar női világ-, a másikuk olimpiai bajnoka. Egypetéjű ikrekként úgy hasonlítanak egymásra, mint két tojás, ugyanúgy gondolkodnak a világ dolgairól, befejezik egymás mondatait. De míg az egyikük taktikus, és néha kicsit talán túl is gondolja a dolgokat, a másikuk csak megy előre, és elsősorban az erejében bízik. Márton Luanával és Vivianával beszélgettünk.