Nem felelt meg a normáknak az orosz doppingellenőrző intézmény.
Tavaly januárban a nemzetközi szervezet már ideiglenes felfüggesztéssel büntette az orosz fővárosban működő labort, másfél hónappal azt követően, hogy laboratóriumi eredmények manipulálása miatt a WADA négy évre eltiltotta Oroszországot az olimpiai és világbajnoki részvételtől. A büntetést utóbb a nemzetközi Sportdöntőbíróság (CAS) két esztendőre csökkentette.
Ezúttal azért vonta be működési engedélyt a WADA a moszkvai létesítménytől, mert az nem felelt meg az etikai és laboratóriumi normáknak. A WADA friss bejelentése alapján a laboratórium így "továbbra is jogosulatlan marad sportolókkal kapcsolatos vérmintáknál a biológiai útlevél ellenőrzésére vagy bármilyen más formájú doppingellenes vizsgálat elvégzésére". Az útlevél adatai által nyomon követhetők a különböző biológiai összetevők gyanús változásai, amelyek doppinghasználatot jeleznek.
Az Orosz Doppingellenes Ügynökség (RUSADA) tagadta, hogy a laboratóriumban tárolt adatokat szándékosan megváltoztatták volna. A labornak 21 nap áll rendelkezésére, hogy a döntés ellen fellebbezésért a CAS-hoz forduljon.
A moszkvai labor akkreditációját 2015-ben szabálytalanságok miatt már megvonta a WADA, miután fény derült arra, hogy Oroszországban intézményesen folyt a doppingolás, de 2016-ban részben helyreállította a működését a biológiai útlevél programmal összefüggésben.
Márton ikrek: Ha az edző eléri a gyerekeknél, hogy higgyenek magukban, az az egész életüket elkíséri
Az egyikük a taekwondo első magyar női világ-, a másikuk olimpiai bajnoka. Egypetéjű ikrekként úgy hasonlítanak egymásra, mint két tojás, ugyanúgy gondolkodnak a világ dolgairól, befejezik egymás mondatait. De míg az egyikük taktikus, és néha kicsit talán túl is gondolja a dolgokat, a másikuk csak megy előre, és elsősorban az erejében bízik. Márton Luanával és Vivianával beszélgettünk.