Sport MTI 2021. február. 16. 23:16

Két gólt ajándékozott a Leipzig a Liverpoolnak

Gulácsi Péteréknek nagyon nehéz dolguk lesz a visszavágón.

A Liverpool vendégként 2-0-ra nyert a Puskás Arénában az előző idényben elődöntős RB Leipzig ellen a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén.

A lipcseiek három magyar válogatott játékosa közül csak Gulácsi Péter lépett pályára kezdőként a meccsen, a téli átigazolási szezonban szerződtetett Szoboszlai Dominik ugyanis továbbra is sérült, míg Willi Orbán ezúttal csak a kispadon kapott helyet.

A Premier League-ben címvédőként hetek óta vergődő Liverpoolt főleg a védelemben elképesztő sérüléshullám sújtja, így Jürgen Klopp vezetőedző a 2019-ben a liga legjobbjának választott középpályását, Jordan Hendersont tette be belső védőnek, az ő párja pedig a Bundesligában sereghajtó Schalke 04-től nemrég igazolt, mindössze 20 esztendős török Ozan Kabak volt.

A Liverpool birtokolta az első percekben többet a labdát, de a Leipzig első támadása végén kis híján megszerezte a vezetést, Dani Olmo fejese azonban a kapufáról kifele jövet végiggurult a gólvonalon. Az első negyedóra végén Gulácsinak is nagyot kellett védenie. A 32. percben ápolásra szorult a magyar játékos: utolsó emberként messze kifutott kapujából menteni, majd a visszalőtt labdára sprintelt vissza, és akkora lendülettel érkezett, hogy beesett a hálóba.

A második félidő kimaradt német lehetőséggel indult, de az 53. percben a Liverpool szerzett vezetést: Marcel Sabitzer hatalmas hibát követett el, gyakorlatilag odaajándékozta a labdát Mohamed Szalahnak, az egyiptomi csatár egyedül vezethette a labdát Gulácsira, aki tehetetlen volt. Öt perccel később újabb elképesztő hibát követett el a német védelem, Nordi Mukiele nem tudta kivágni a labdát Sadio Mané elől, a villámgyors támadó pedig Szalahhoz hasonlóan, senkitől sem zavartatva indult el Gulácsi felé, és higgadtan kihasználta a ziccert. A hátsó alakzat stabilizálása érdekében Julian Nagelsmann be is cserélte Willi Orbánt.

A Leipzig rendezte ugyan sorait, és támadott a szépítésért, az utolsó pillanatokban még egy ziccer is kimaradt, de a német csapatnak rendkívül nehéz dolga lesz a visszavágón.

A találkozót azért rendezték Budapesten, mert a koronavírus-járvány alatt bevezetett szigorú német beutazási szabályok miatt a lipcseiek nem tudták otthonukban fogadni az angol bajnokcsapatot.

A párharc visszavágóját március 10-én rendezik.

Eredmény: labdarúgó Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, 1. mérkőzés: RB Leipzig (német)-FC Liverpool (angol) 0-2 (0-0)
gólszerzők: Szalah (53.), Mané (58.)