1500 méteren már a döntő előtt kizárták, 500 méteren rosszul rajtolt a döntőben, így onnan azért zárták ki.
Időrendben később az 500-as döntő
A váltóval olimpiai bajnok Liu Shaolin Sándor a második rajtnál kiugrott, emiatt kizárták az 500 méteres döntőből, így negyedik lett a rövidpályás gyorskorcsolyázók szófiai világbajnokságának szombati napján.
Elsőként a dél-koreai Hvang Tae Hon ugrott ki, s a szabályok értelmében aki a második rajtnál előbb indul, azt kizárják. A 23 éves ferencvárosi versenyző pedig egy leheletnyivel hamarabb megmozdult, azaz számára úgy ért véget a döntő, hogy az valójában el sem indult. Liu Shaolin ezen a távon 2016-ban világbajnok, egy évvel korábban pedig ezüstérmes volt, de ezúttal nem tudta gyarapítani egy aranyból, három ezüstből és a két bronzból álló medálgyűjteményét.
Elizgultam, ez az én hibám volt – mondta röviden Liu Shaolin.
A háromfősre redukálódott döntő harmadik nekifutásra sem ért véget, mivel két körrel a vége előtt ketten is elestek, ráadásul mindketten átcsúsztak a palánk alatt, emiatt azonnal leállították a futamot, de mint kiderült, senki nem sérült meg. A negyedik rajtot követően Hvang megtartotta első pozícióját két kínai ellenfele, az olimpiai és világbajnok Vu Ta-csing, illetve Zsen Ce-vej előtt, a sorrend pedig egyszer sem változott a befutóig.
A szombati program a váltók elődöntőjével folytatódik, vasárnap pedig az 1000 méter és a staféták fináléit bonyolítják le.
És akkor ide be is szúrunk egy frissítést - 17:25
Liu Shaolin Sándor utolsó kanyarbeli bravúros előzésének köszönhetően döntőbe jutott az olimpiai bajnok férfi váltó a rövidpályás gyorskorcsolyázók szófiai világbajnokságának szombati napján.
Az Európa-bajnok magyar négyesben Liu Shaolin mellett Burján Csaba, Varnyú Alex és az amerikai születésű Krueger Cole kapott helyet. Az elődöntős futam elején a negyedik helyen "utazott" a magyar csapat, majd néhány kör után átvette a vezetést. Tíz körön át az élen haladt a világcsúcstartó kvartett, de aztán néhány kör alatt sorrendben az olaszok, a japánok, majd a kínaiak is megelőzték a magyarokat, akik számára így a hajrához közeledve egyre égetőbbé vált, hogy javítsanak a pozíciójukon.
Liu Shaolin meg is indította az előzések sorát az olasz rivális körbekerülésével, majd a japánok egyik emberének hibáját kihasználva már másodikként korcsolyázott a világkupagyőztes magyar négyes, de az éllovas kínaiak kissé meglógtak az egymással viaskodó másik három együttestől. A hajrát végül az olaszok visszaelőzése miatt harmadikként kezdte a magyar csapat, de a 23 éves ferencvárosi befejező ember az elrontott 500 méteres fináléja után javított, ugyanis hiába fordult harmadikként az utolsó kanyarba, a célvonalon már elsőként haladt át, mert bravúrosan tudott belülre kerülni a kanyar kijáratánál.
A döntőben az oroszok, a dél-koreaiak és a kínaiak lesznek a magyarok ellenfelei.
Vasárnap az 1000 méter küzdelmeit és a staféták fináléit rendezik.
Időrendben korábban az 1500-as események
Férfi 1500 méteren az elődöntő első futamában volt érdekelt Liu Shaolin Sándor és Burján Csaba is. Liu Shaolin a táv második felében élre állt és magabiztosan versenyezve elsőként ért a célba, de a kínai riválissal szembeni egyik kontaktját szabálytalannak minősítették, így kizárták.
„Nem értesített arról a nemzetközi szövetség, hogy van olyan szabály, hogy én jövök hátulról, előzök két embert, engem vállaz le az ellenfél, és aztán mégis én kapom a büntetést... Nyilván dühít az eset, de a fejemet kell használnom továbbra is, ahogy mindig, vagyis nem dühből kell nekimennem az ötszáz méternek” – nyilatkozta a futam után a Nemzeti Sportnak Liu Shaolin Sándor, aki így 20. lett ezen a távon a szófiai világbajnokságon.
(Nemzeti Sport, MTI)
Márton ikrek: Ha az edző eléri a gyerekeknél, hogy higgyenek magukban, az az egész életüket elkíséri
Az egyikük a taekwondo első magyar női világ-, a másikuk olimpiai bajnoka. Egypetéjű ikrekként úgy hasonlítanak egymásra, mint két tojás, ugyanúgy gondolkodnak a világ dolgairól, befejezik egymás mondatait. De míg az egyikük taktikus, és néha kicsit talán túl is gondolja a dolgokat, a másikuk csak megy előre, és elsősorban az erejében bízik. Márton Luanával és Vivianával beszélgettünk.