Az osztrák Max Hauke és Dominik Baldauf után azt a másik három sífutót is megnevezte hazája szövetsége, akiket a seefeldi északisí-világbajnokságon végrehajtott szerdai doppingrazzia során vettek őrizetbe.
A legjobb versenyző közülük a kazah Alekszej Poltoranyin, aki pályafutása során négy olimpián vett részt, a 2013-as világbajnokságon pedig bronzérmet nyert csapat sprintben és a klasszikus stílusú 50 kilométeres versenyben. A kazah szövetség egyúttal kiállt a sportolója mellett, s közölte, várja a bizonyítékok nyilvánosságra hozását.
Az észt szövetség is megnevezte két gyanúsított versenyzőjét: Karel Tammjarvt és Andreas Veerpalut. Utóbbi tavaly szerepelt a phjongcshangi téli olimpián és apja az az Andrus Veerpalu, aki két-két ötkarikás és vb-aranyérmet nyert pályafutása során. Karrierjét ugyanakkor egy doppingbotrány árnyékolta be, ugyanis növekedési hormonnal lebukott 2011-ben, viszont eljárási hibák miatt két évvel később a nemzetközi Sportdöntőbíróság (CAS) felmentette, noha a tesztek eredményét nem vonta kétségbe.
Szintén nevesítették a német bűnözői csoport központi figurájának tartott erfurti sportorvost, aki a gyanú szerint társaival évek óta a vérdoppinghoz szükséges szerekkel és eszközökkel látta el a versenyzőket. A 40 éves Mark Schmidt 2008-ban a Gerolsteiner országúti kerékpáros csapatnál dolgozott, amikor az istálló osztrák bringását, Bernhard Kohlt doppingolás miatt megfosztották a Tour de France-on elért harmadik helyétől.
A rendőrség szerint több sportág is érintett lehet a mostani doppingbotrányban, mert futballisták, úszók, kerékpárosok, kézilabdázók és atléták is jártak a doktorhoz.
Szerdán összehangolt akció keretében összesen kilenc embert vettek őrizetbe Németországban és az ausztriai vb helyszínén, köztük öt sífutót, akik az osztrák államügyészség szerint akár hároméves börtönbüntetést is kaphatnak. A versenyzők kiléte már szerdán valószínűsíthető volt, mert egyikük sem állt rajthoz a klasszikus stílusú 15 kilométeres versenyen.
Kovács Kokó István: Nem baltával rontok be az irodába
Gazdasági és jogi átvilágítást ígért a Magyar Ökölvívó Szakszövetség újonnan megválasztott elnöke, Kovács Kokó István. Atlanta olimpiai bajnoka a rá váró feladatok mellett beszélt arról, mekkora szerepe lehetett a politikának a megválasztásában, miként alakult a viszonya Erdei Zsolttal, miért indul nála hatalmas mínusszal a szövetségi kapitány, és hogy miért ilyen határozott a véleménye Imane Helif ügyéről. Interjú.