Fucsovics Márton kezdte sorolni a problémákat, Babos Tímea folytatta. Most Temesvári is megszólalt.
Ahogy pénteken megírtuk, Fucsovics Márton kemény kritikával illette a Magyar Teniszszövetséget. A Facebook-oldalán közzétett bejegyzésben egyebek mellett azt írta, a szervezet nem adja meg Davis Kupa-csapattársainak azt az elismerést, amit azok az eredményeik alapján megérdemelnének. Továbbá úgy ítéli meg, hogy nem biztosítottak a feltételek, és nem megfelelő a légkör a további sikeres szerepléshez. Megjegyezte: méltatlannak érzi, hogy a felvetéseire nem kap választ, nem veszik komolyan.
Másnap Babos Tímea is hasonló posztot írt a Facebookra. Úgy fogalmazott, hat éve törekszik konstruktív, hosszú távú kapcsolat kialakítására a szövetséggel, eredménytelenül.
Vasárnap a korábbi Grand Slam-győztes, az MTK-nál edzőként dolgozó Temesvári Andrea, valamint a Vasas SC elnöke, Markovits László is kiírta a véleményélt a közösségi oldalra Fucsovics és Babos felvetései nyomán, s kiállt a teniszezők mellett.
Szerintük kívülről szemlélve úgy tűnik, hogy a magyar tenisz rég nem látott sikeres időszakát éli, azok többsége azonban, "akik jobban benne vannak a teniszéletben, a saját bőrükön is tapasztalják, hogy a látványos kirakat mögött rengeteg a kezeletlen probléma".
Azt írták, "elfogadhatatlan, hogy két ilyen szintű játékosnak a nyilvánossághoz kellett fordulnia, mert a Szövetséggel közvetlenül nem tudták megoldani a problémáikat. Az ugyanis a pontos információk hiányában is egyértelmű, hogy ebben a helyzetben melyik félnek kellene a másikat kiszolgálnia. A bejegyzésekből pedig úgy tűnik, a Szövetség fordítva ül a lovon."
Temesvári és Markovits szerint
- "magyar teniszben egyáltalán nincs működő szakmai rendszer, ezen a téren gyerekcipőben járunk.
- A tenisz az egyik legköltségesebb sportág, kevesen tudják finanszírozni, így a merítési lehetőség is jóval szűkebb, tehát már csak a létszám tekintetében is komoly a lemaradás.
- A Szövetség egyik legfontosabb feladata lenne a bázis növeléséhez szükséges feltételek biztosítása. Az a kevés utánpótlásműhely, ahol még mindig komolyabban foglalkoznak a tenisszel, alig kap anyagi támogatást. Szakemberhiány van, nincsenek továbbképzések, a meglévő, még kitartó edzők pedig anyagilag és erkölcsileg sincsenek megbecsülve. A vidéki teniszműhelyek pedig még ehhez képest is kilátástalanabb helyzetben vannak.
- Eközben a Szövetség elkezdett klubként működni, az állami támogatásoknak köszönhetően egyfajta konkurenciájává vált a kluboknak, ami semmiképpen nem egészséges helyzet, szereptévesztés, mert a felek ellenérdekeltté váltak."
Megjegyezték azt is: előrelépést jelent, hogy ATP-versenyt hozott a szövetség Budapestre, de "ez nem történhet olyan áron, hogy több százmillió forint elmenjen mobillétesítmények felállítására és lebontására, miközben a fent említett problémák megoldásra várnak. Abból a pénzből, amit a Szövetség az elmúlt években a nemzetközi versenyrendezésre költött, egyes utánpótlásműhelyek helyzetét évtizedekre meg lehetett volna oldani.”
Kézilabda-Eb: a revánson túl is sok múlhat a magyar-svéd meccs végeredményén
Fontos meccset játszik este hattól a magyar női kézilabda-válogatott az Európa-bajnokságon: ha sikerül legyőznie a svéd csapatot, jó esélye van a legjobb négy közé jutni.