1-0-ra legyőzték az angol válogatottat, így csoportjuk legjobbjaként jutnak az egyenes kieséses szakaszba Fellainiék. A kiesők csatáját Tunézia nyerte, 2-1-re verte Panamát.
Belgium - Anglia 0–1 (0–0)
Belgium: Thibaut Courtois - Leander Dendoncker, Dedryck Boyata, Thomas Vermaelen (Vincent Kompany, 74.) - Marouane Fellaini, Mousa Dembele - Youri Tielemans, Adnan Januzaj, Thorgan Hazard (Dries Mertens, 86.) - Michy Batshuayi
Anglia: Jordan Pickford - Phil Jones, John Stones (Harry Maguire, a szünetben), Gary Cahill - Trent Alexander-Arnold (Danny Welbeck, 79.), Ruben Loftus-Cheek, Eric Dier, Fabian Delph, Danny Rose - Marcus Rashford, Jamie Vardy
Gól: Januzaj (51.)
A vb előtt sokak által várt belga-angol rangadóra nem úgy fogunk emlékezni, mint a futball reklámja. A meccs előtt azonos mutatókkal álló két együttes szinte teljes tartaléksorral állt ki és rendkívül óvatosan futballozott az első félidőben. A belgák mutattak valamivel többet, és ennek egy, a gólvonal elől kivágott lövés volt az eredménye. Az első félidőben két belga játékos is sárga lapot kapott, ezzel pedig a fair play-rangsorban az angolok már 5-2-re vezettek.
Mindennek azonban végül nem lett jelentősége, mert az 51. percben Adnan Januzaj gondolt egyet, és egy szép villanással bevette az angolok kapuját. A gól némileg felrázta a meccset, és a szigetországiak is többet próbálkoztak, de Marcus Rashford nagy ziccerben hibázott.
A hajrában a csereként beálló Dries Mertens hozott lendületet a belgák játékába, ám az eredmény már nem változott, és úgy tűnt, ezt egyik csapat sem bánja.
A belgák ezzel a nyolcaddöntőben talán könnyebb ellenféllel találkoznak, hiszen Japán vár rájuk, utána viszont az águkon van a brazil, az uruguayi, a portugál, a francia és az argentin együttes is. Az angolok a következő körben Kolumbiával játszanak, és ha azt sikerrel veszik, akkor a svéd-svájci győztesével kerülnek szembe.
Panama - Tunézia 1–2 (1–0)
Szaranszk, Mordovija Aréna. Vezeti: Sukralla (bahreini)
Panama: Penedo – Machado, R. Torres, F. Escobar, Ovalle – Bárcenas, Godoy, G. Gómez, A. Quintero, J. L. Rodríguez – G. Torres. Szövetségi kapitány: Hernán Dário Gómez
Tunézia: Maszluszi – Naggez, Bedui, Meriah, Haddadi – Szasszi, Szkiri, Saalali – F. Ben Jusszef, Kazri, Szliti. Szövetségi kapitány: Nabil Maalul
Gól: Meriah (OG, 34.) ill. Ben Jusszef (51.), Kazri (66.)
Két biztos kieső, két valamelyest lesajnált kiscsapat csapott össze Szaranszkban. Ám azt már az első percekben világossá tették a felek, korántsem mellékes számukra az a presztízs, amit a csoport harmadik helye jelent, szemben az utolsó, negyedik pozícióval. Ennek ellenére nem feltétlenül az óriási lövésekre és a látványos cselekre fogunk majd emlékezni a találkozóból, ha valami eszünkbe jut majd hetek, hónapok, esetleg évek távlatából. Sokkal inkább a kemény, brusztolós megoldások.Tunézia óriási mezőnyfölényt dolgozott ki az idő teltével, az előnyt mégsem az afrikaiak, hanem Panama ragadta magához! A 33. percben Rodrígez küldött a kapuba egy kipattanót – igaz végül a blokkolni próbáló Meriah öngóljaként került a jegyzőkönyvekbe a találat (1-0).
Fordulás után Tunézia tovább fokozta a nyomást Panama kapuján, amelyben hiába védett jól Penedo, a 11. kapu felé tartó afrikai lövés után már ő sem segíthetett. Ben Jusszef mágnestáblára illő akció végén pofozta öt méterről a hálóba az egy-egyet jelentő találatot.A 66. minutumban Kazri is beköszönt, ezzel Tunézia megfordította a mérkőzés állását (1-2). A hajrában Panama jött előre, de a tunéziaiak taktikus futballal kihúzták az utolsó bő 20 percet; ezzel pedig megszerezték a csoport harmadik helyét.
Kovács Kokó István: Nem baltával rontok be az irodába
Gazdasági és jogi átvilágítást ígért a Magyar Ökölvívó Szakszövetség újonnan megválasztott elnöke, Kovács Kokó István. Atlanta olimpiai bajnoka a rá váró feladatok mellett beszélt arról, mekkora szerepe lehetett a politikának a megválasztásában, miként alakult a viszonya Erdei Zsolttal, miért indul nála hatalmas mínusszal a szövetségi kapitány, és hogy miért ilyen határozott a véleménye Imane Helif ügyéről. Interjú.