Csoknyai László ötödik helye után megvan a második magyar helyezés is a hazai vb-n.
A 2014-ben vb-ezüstérmes, 90 kilogrammos Tóth hetedik összecsapásán a dél-koreai Gvak Dong Hannal küzdött meg, akivel még nem találkozott korábban. A 25 éves ellenfél mellett szólt, hogy – ahogy hátán a piros névfelirat mutatta – címvédőként és olimpiai bronzérmesként érkezett Magyarországra.
A 23 esztendős hazai kedvenc óvatosan kezdett, mindketten sokáig keresték a fogást, a bíró pedig egy-egy intéssel próbálta aktivitásra serkenteni őket. A vége előtt 27 másodperccel aztán Gvak egy nagy belső horogdobással földre vitte a KSI versenyzőjét, vazaarit kapott, előnyét pedig megőrizte a hátralévő időben.
"Ezen az utolsó meccsen csak arra figyeltem, hogy kijöjjek az előző elvesztett mérkőzés utáni gondolataimból, ami sikerült is. Kihajtottam magam, de sajnos a vége felé ráléptem a koreai indítására, mert mentem előre, ilyenkor benne van a hibalehetőség" – elemezte keserűen a történteket a tavaly Kazanyban Eb-második Tóth, majd rátért arra, hogy rossz érzés két vereséggel befejezni egy vb-t, ugyanakkor sikeresen tért vissza hosszú kényszerpihenő után. "Nyolc hónapot hagytam ki sérülés miatt, idén csak négy versenyem volt, úgyhogy végül is nem panaszkodom."
Korábban a 81 kg-ban induló Csoknyai László szerzett 5. helyet, a többi magyar versenyző vigaszágig sem jutott.
Márton ikrek: Ha az edző eléri a gyerekeknél, hogy higgyenek magukban, az az egész életüket elkíséri
Az egyikük a taekwondo első magyar női világ-, a másikuk olimpiai bajnoka. Egypetéjű ikrekként úgy hasonlítanak egymásra, mint két tojás, ugyanúgy gondolkodnak a világ dolgairól, befejezik egymás mondatait. De míg az egyikük taktikus, és néha kicsit talán túl is gondolja a dolgokat, a másikuk csak megy előre, és elsősorban az erejében bízik. Márton Luanával és Vivianával beszélgettünk.