Hosszú a Világkupa-sorozatra vonatkozó új szabályokon akadt ki, és a teniszt hozza fel példának, hogy hogyan kellene működnie az úszásnak is.
Nyílt levelet írt Hosszú Katinka a világ úszóinak, amelyben azt sérelmezte, hogy a nemzetközi úszószövetség, a FINA hogyan bánik a profi úszókkal. Hosszú szerint a FINA "amatőr" sportként kezeli az úszást, és komoly baj, hogy csak akkor lehet ebben a sportban elérni valamit, ha valaki a világ legjobbjai közé kerül, viszont szerinte vonzóbbá is lehetne tenni az úszást, ha a FINA meghallgatná magukat az úszókat.
Hosszú főleg azt sérelmezi, hogy a Világkupa-sorozat átszervezésénél nem vették figyelembe az úszók érdekeit, a FINA ugyanis nemrég olyan új szabályt hozott, hogy a Világkupa-sorozat állomásain összesen négy egyéni versenyszámban lehet csak indulni.
"Mindenki azt gondolja, hogy az új szabályok Hosszú Katinka ellen születtek. Ez részben igaz, hiszen becsaptak. Én vagyok az a diák, aki az összes tantárgyból kitűnő lett, önszorgalomból rajzszakkörre és énekkarra járt, hogy aztán közöljék vele, jövőre már nem rajzolhat és nem énekelhet, mert túl ügyes, és zavarja a többieket – pedig az igazság az, hogy csak a tanárnak nem tetszett a képem" – írja Hosszú, akinek az sem tetszik, hogy az új szabályok szerint viszont a korábbi érdemei miatt automatikusan a döntőbe juthatna a Világkupa-állomásokon.
Az úszó szerint a FINA valójában azért akarja a Világkupa-sorozatot korlátozni, hogy így növelje a vizes vébé és Eb renoméját, amelynek bevételeiből azonban az úszók nem részesülnek, csak a szövetség, míg az úszók fő pénzkereseti és kitörési lehetősége a Világkupa-sorozatban van.
Hosszú emellett kirohanást intéz a szövetség működése ellen is, mondván az 2017-ben is úgy akar működni, mint 1989-ben, káosz uralkodik benne, átláthatatlanok a pénzügyeik, ötletszerűen módosítják a szabályokat, a vezetőknek nincs jövőképe.
Az úszó a teniszt hozza fel példának: itt amikor egy jugoszláv teniszezőt a hazája szövetsége eltiltotta a szerepléstől, mert nemzetközi tornán játszott a válogatott helyett, majdnem az összes többi teniszező összefogott, kiálltak mellette, és szolidaritásból ők sem játszottak Wimbledonban, hanem létrehozták a Profi Teniszezők Szövetségét, az ATP-t. Hosszú ezért az úszókat is közös cselekvésre szólítja fel.
Márton ikrek: Ha az edző eléri a gyerekeknél, hogy higgyenek magukban, az az egész életüket elkíséri
Az egyikük a taekwondo első magyar női világ-, a másikuk olimpiai bajnoka. Egypetéjű ikrekként úgy hasonlítanak egymásra, mint két tojás, ugyanúgy gondolkodnak a világ dolgairól, befejezik egymás mondatait. De míg az egyikük taktikus, és néha kicsit talán túl is gondolja a dolgokat, a másikuk csak megy előre, és elsősorban az erejében bízik. Márton Luanával és Vivianával beszélgettünk.