A Nemzetközi Atlétikai Szövetség (IAAF) a riói olimpia után meg akarja vizsgálni, miként lehetne megszüntetni az orosz atléták kitiltását.
"Egy munkacsoportot kértem fel, hogy dolgozzon ki egy ütemtervet a párbeszédről a témában. A célunk a kizárás feloldása" - közölte Sebastian Coe, az IAAF brit elnöke.
A tavaly ősszel kirobbant orosz doppingbotrány következményeként az IAAF kitiltotta az összes orosz atlétát a riói olimpiáról. A nemzetközi Sportdöntőbíróság (CAS) elutasította a 68 érintett fellebbezését, végül csak az Egyesült Államokban élő távolugróét Darja Klisináét fogadta el. Így ő volt az egyetlen orosz atléta, aki indulhatott a brazíliai játékokon.
Az orosz doppingügy után viszonylagos nyugalomban rendezték meg a riói atlétikai versenyeket.
"Figyelemreméltó héten vagyunk túl. Szombat estig három világrekord, tíz kontinentális, kilenc olimpiai és 93 országos csúcs dőlt meg" - jelentette ki Coe az IAAF sajtótájékoztatóján.
Coe szerint biztosan voltak olyanok, akik kiábrándultak az előzmények miatt az atlétikából, "de a honlapunk növekvő forgalma azt bizonyítja, hogy fennmaradt a sportág iránti érdeklődés".
Márton ikrek: Ha az edző eléri a gyerekeknél, hogy higgyenek magukban, az az egész életüket elkíséri
Az egyikük a taekwondo első magyar női világ-, a másikuk olimpiai bajnoka. Egypetéjű ikrekként úgy hasonlítanak egymásra, mint két tojás, ugyanúgy gondolkodnak a világ dolgairól, befejezik egymás mondatait. De míg az egyikük taktikus, és néha kicsit talán túl is gondolja a dolgokat, a másikuk csak megy előre, és elsősorban az erejében bízik. Márton Luanával és Vivianával beszélgettünk.