A bahreini Salman Bin Ibrahim al-Kalifa sejk, aki az Ázsiai Labdarúgó Szövetség (AFC) elnöke, vasárnap nyújtotta be a jelölését alátámasztó dokumentumokat.
A Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) elnökjelöltjévé vált a szervezet egyik alelnöke, a bahreini Salman Bin Ibrahim al-Kalifa sejk. Az Ázsiai Labdarúgó Szövetség (AFC) elnöke vasárnap, a határidő előtt egy nappal nyújtotta be a jelölését alátámasztó dokumentumokat a FIFA zürichi székházában.
Salman sejk korábban még Michel Platini UEFA-elnököt támogatta a nemzetközi szövetség elnöki tisztségéért zajló küzdelemben, de mivel a francia sportvezetőt a FIFA etikai bizottsága pénzügyi visszaélések gyanúja miatt október elején 90 napra eltiltotta a labdarúgással kapcsolatos mindennemű tevékenységtől, úgy döntött, hogy jelölteti magát.
A bahreini elnökaspiráns esélyeit a kommentárok szerint növelheti, hogy a nemzetközi sportpolitika egyik meghatározó személyiségének, illetve az olimpiai mozgalom kulcsfigurájának számító kuvaiti Ahmad al-Fahad al-Sabah sejk szoros szövetségese.
A futballistákat képviselő nemzetközi érdekvédelmi szervezet, a FIFPro szerint viszont nem szabadna engedélyezni az indulást azoknak a jelölteknek, akik nem veszik figyelembe az emberi jogokat, márpedig Salman sejk hazája szövetségének vezetőjeként - feltételezések szerint - nem nyújtott védelmet több válogatott játékosnak, akiket demokráciapárti tüntetések során tartóztattak le 2011-ben, s néhányukat állítólag kínzásoknak is alávetették.
Salman sejk mellett Jérome Champagne, a FIFA korábbi főtitkár-helyettese, Ali bin al-Husszein jordán herceg, Tokyo Sexwale dél-afrikai üzletember, valamint a trinidadi David Nakhid adta le a szükséges számú ajánlást és nyújtotta be hivatalos pályázatát.
A határidő hétfői lezárulta után az ad hoc választási bizottság ellenőrzi a jelöltek feddhetetlenségét, ezt követően válnak hivatalosan is pályázókká.
Az elnökválasztásra február 26-án kerül sor.
Úszóelnök: Sokadszorra alázzák meg Virth Balázst
Wladár Sándor szerint az, ahogyan Milák Kristóf korábbi edzőjével bánnak, egyenesen történelemhamisítás. Úgy fogalmazott: „fekélyes a seb, és egyre mélyül. Hosszú időt igényel a gyógykezelése”.