A Rióban a spanyolokat kiejtő chilei válogatottnak volt egy csúnya esete is a Maracanában, huszonöt évvel ezelőtt, ami hosszú eltiltást hozott nekik.
1989. szeptember 3-án csapott össze a riói Maracana stadionban a brazil és a chilei válogatott. A meccs az 1990-es olaszországi vébé selejtezője volt, és úgy állt a dolog, hogy ha Chile veszít, akkor lemarad a vébéről. A 70. percnél járt a meccs, 1-0-ra vezettek a brazilok, amikor a chilei kapus, Roberto Rojas felé bedobott valaki egy égő fáklyát, amilyet a szurkolók használnak a görögtüzekhez.
A kapus összeesett, társai – látva vérző fejét – gyorsan intettek az orvosnak. Rojast társai vitték le, és ők maguk is levonultak a pályáról, arra hivatkozva, hogy nem garantált a biztonságuk. Erre a bíró lefújta a meccset.
A többi videofelvétel elemzése során azonban kiderült, hogy a fáklya nem is találta el Rojast, kb. egy méterrel mellette landolt a füvön. A kapus jól felkészült arra, hogy ha vesztésre állnak, megkísérlik félbeszakíttatni a meccset, hátha eltiltják Brazíliát. Edzője és a csapat orvosa is közreműködött a konspirációban. Kapuskesztyűjébe pengét rejtettek, amellyel fetrengés közben megvágta a saját fejét, hogy vérezzen.
A FIFA a meccset 2-0-val Brazíliának ítélte, Chilét pedig még az 1994-es vébéről is eltiltották. Rojas egy életre szóló eltiltást kapott, amelyet 2001-ben, bocsánatkérését követően feloldottak. Az edző Orlando Aravena, és a csapat orvosa, Daniel Rodriguez is végleges eltiltást kapott, mert a vizsgálatok szerint az edző szólt walkie-talkie-n az orvosnak, hogy Rojas fetrengjen tovább és ne a saját lábán hagyja el a pályát. A felvételek szerint a vérző kapust csapattársai cipelték le az öltözőbe. Fernando Astengo csapatkapitányt öt évre tiltották el, mivel ő döntött úgy, hogy a csapat az öltözőbe vonul.
A fáklyát egy brazil szurkolólány dobta be, Rosemary De Mello, aki annyira ismert lett, hogy még a helyi Playboyban is levetkőzött.
Márton ikrek: Ha az edző eléri a gyerekeknél, hogy higgyenek magukban, az az egész életüket elkíséri
Az egyikük a taekwondo első magyar női világ-, a másikuk olimpiai bajnoka. Egypetéjű ikrekként úgy hasonlítanak egymásra, mint két tojás, ugyanúgy gondolkodnak a világ dolgairól, befejezik egymás mondatait. De míg az egyikük taktikus, és néha kicsit talán túl is gondolja a dolgokat, a másikuk csak megy előre, és elsősorban az erejében bízik. Márton Luanával és Vivianával beszélgettünk.