Vasárnap hajnalban elhunyt Karl Erik Böhn, a magyar nőikézilabda-válogatott hosszú ideje súlyos betegséggel küzdő szövetségi kapitánya. A norvég szakember 48 éves volt.
Vasárnap éjjel a tonsbergi kórházban elhunyt Karl Erik Böhn, a magyar női kézilabda-válogatott leukémiával küzdő szövetségi kapitánya - írja a Nemzeti Sport Online. A Magyar Kézilabda Szövetség honlapján is megerősítették a hírt, és a Vg.no norvég lap is beszámolt erről vasárnap reggel.
Karl Erik Böhn hosszan tartó, súlyos betegség után hunyt el. A norvég szakembernél egy éve februárban diagnosztizálták a leukémiát. Böhn több kemoterápiás kezelést kapott, majd csontvelőátültetéssel próbálták javítani az állapotát. December 23-án közölték orvosai, hogy leukémiája gyógyíthatatlan.
Vetési Iván, a Magyar Kézilabda Szövetség elnöke az MTI-nek úgy nyilatkozott: sokkolta a hír. Mint mondta: a szövetségi kapitányát veszítette el a válogatott.
Hajdu János, aki Karl Erik Böhn helyett megbízott kapitányként átmenetileg vezette a csapatot azt mondta: mindenki bízott Böhn felgyógyulásában, még akkor is, amikor azt mondták neki, hogy gyógyíthatatlan beteg. Kiemelte: azzal a szándékkal vette át tavaly a csapatot, hogy idén márciusban visszaadja neki. Éppen ezért ugyanazzal a stábbal, ugyanazokkal a játékosokkal vívta végig a világbajnokságot - tette hozzá Hajdu János.
A norvég sportoló 2011 szeptemberétől volt a magyar női kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya, szerződése 2016-ig szólt. 2011 novemberében kinevezték a Győri Audi ETO KC vezetőedzőjének. Szerződése a szezon végéig szólt. Klubcsapatával a BL-döntőbe jutott és megnyerte a magyar bajnokságot.
2012-ben a magyar válogatottal bronzérmet szerzett az Európa-bajnokságon. A csapatot a 2013-as világbajnokságon a Hajdu János, Siti Beáta kettős vezette.
Karl Erik Böhn játékosként 126 alkalommal szerepelt a norvég válogatottban 1986 és 1993 között. Játékosi pályafutása után a norvég férfi kézilabda-válogatott másodedzője volt. Ezen a poszton 1996-ban részt vett a világbajnokságon. 1998-tól norvég Drammen férfi csapatának volt az edzője. A klubbal 1999-ben KEK-elődöntős, 2001-ben KEK-negyeddöntős volt. 2002-től 2005 a Larvik női csapatának a segédedzője, 2005-től 2011-ig vezetőedzője volt. Ebben az időszakban öt bajnokságot és kupát nyert a csapat. 2010-ben elődöntőbe jutott a Bajnokok ligájában. 2008-ban KEK-győztes, 2009-ben KEK-döntős volt - olvasható róla a Wikipédián.
Márton ikrek: Ha az edző eléri a gyerekeknél, hogy higgyenek magukban, az az egész életüket elkíséri
Az egyikük a taekwondo első magyar női világ-, a másikuk olimpiai bajnoka. Egypetéjű ikrekként úgy hasonlítanak egymásra, mint két tojás, ugyanúgy gondolkodnak a világ dolgairól, befejezik egymás mondatait. De míg az egyikük taktikus, és néha kicsit talán túl is gondolja a dolgokat, a másikuk csak megy előre, és elsősorban az erejében bízik. Márton Luanával és Vivianával beszélgettünk.