A háborús bűnös gettóparancsnokkal összekevert drukkeről, Csatáry Lászlóról, azaz Csutakról készült fotókat tett közzé a Békéscsabai Előre NKSE kézicsapat.
Csutak azt követően került hétfőn a figyelem középpontjába, hogy a békéscsabai kézisek szurkolói egy állítólag neki szóló molinót feszítettek ki a debreceniek elleni szombati meccsen "Veled vagyunk Csatáry Laci!” szöveggel. A transzparenssel viszont több médiajelentés szerint is inkább a háborús bűnökkel vádolt Csatáry Lászlóra utalhattak.
A békéscsabai szurkolók nem a háborús bűnös Csatáry Lászlóra gondoltak, hanem egykori szurkolótársuknak, a rendkívül nehéz élethelyzetbe került Csatáry Lászlónak kívántak üzenni, akit szurkolói berkekben mindenki csak Csutakként ismer – ismételte meg Fülöp Csaba, a Békéscsabai Előre NKSE gazdasági vezetője.
Csatáry László Csutak a 90-es években az Előre B-közepének meghatározó alakja volt, minden hazai labdarúgó- és kézilabda-mérkőzésen jelen volt, és rengeteg idegenbeli találkozóra is elkísérte szeretett csapatát – tette hozzá. A drukker azonban egy szerencsétlen tragédiában elveszítette a családját, majd hajléktalan lett, jelenleg súlyos alkoholproblémákkal küzd.
"Az egykori drukker az elmúlt időszakban városunk utcáin kéreget, de a szíve továbbra is a csapatért dobog. A szurkolótábor továbbra is barátjának tartja őt, a lila-fehér drukkerek anyagilag is próbálják támogatni. A nehéz helyzetbe jutott szurkoló mindig az Előréről kérdezi egykori társait, hiszen a csapatokat ugyanúgy szereti mint régen, emberi sorsának tragikussá válása előtt" – írta.
A debreceniek elleni meccs után nemcsak a Csatáry-molinó korbácsolta fel a kedélyeket, a második játékrészének derekán ugyanis a vendégdrukkerek félreérthetetlen náci karlendítéssel és hangos "Sieg heil"-kiáltással válaszoltak a transzparensre – írta korábban a Népszava.
A hvg.hu utolért egy szurkolót, aki szerint nagyjából hatvanan lehettek a skandálók az 1500 fős közönségből, de jól lehetett hallani a „Sieg heil!” skandálást, a közönség jobb érzésű része fel is háborodott ezen.
Soós Kálmán, a Magyar Kézilabda Szövetség játékvezetői albizottságának elnöke, Soós Kálmán azt mondta a hvg.hu-nak, egyelőre telefonon érdeklődött a meccset vezető két bírótól, akik azt mondták, a molinót nem látták, a skandálásról pedig nem beszéltek. „Én kedden délelőtt kapom meg a meccsről készült játékvezetői és ellenőri jelentéseket, de be fogjuk szerezni a szükséges kép és hangfelvételeket is, hogy lássuk, mi történt a meccsen” – mondta Soós Kálmán.
Mint a szövetség illetékese elmondta, a hatályos szabályok a kézilabdában is ugyanazok, mint például fociban: ha lelátói rendbontás történik, a bíróknak előbb figyelmeztetni kell a közönséget, majd ha ez nem szűnik meg, félbeszakítani a játékot. A vizsgálat arra keres választ, hogy mi lett volna a játékvezetők, és a szövetség által delegált ellenőr kötelessége. Mivel nagy valószínűség szerint rendezői hiányosság is történt, a szövetség a klubot is büntetheti, a szankció a figyelmeztetéstől kezdve a pénzbüntetésen át a zártkapus meccsig terjedhet.
A rendezéssel kapcsolatban megkerestük a szövetség biztonsági vezetőjét is, Kabók József azt mondta, ők is vizsgálatot folytatnak, addig nem szeretne nyilatkozni. A meccset egyébként – mivel kiemelt rendezvény volt – a Készenléti Rendőrség és helyi rendőrök is biztosították – a Népszava tudósítása szerint negyvenen – de ők sem léptek közben, pedig ebben az esetben valószínűleg kötelességük lett volna.
Márton ikrek: Ha az edző eléri a gyerekeknél, hogy higgyenek magukban, az az egész életüket elkíséri
Az egyikük a taekwondo első magyar női világ-, a másikuk olimpiai bajnoka. Egypetéjű ikrekként úgy hasonlítanak egymásra, mint két tojás, ugyanúgy gondolkodnak a világ dolgairól, befejezik egymás mondatait. De míg az egyikük taktikus, és néha kicsit talán túl is gondolja a dolgokat, a másikuk csak megy előre, és elsősorban az erejében bízik. Márton Luanával és Vivianával beszélgettünk.