Idén október 23-ig rekordszámú, félmillió kerékpáros tekert el a budapesti Múzeum körúton található kerékpárszámláló alatt, ami 10 százalékkal haladja meg a tavaly egész évben mért számot - közölte csütörtökön a Magyar Kerékpárosklub.
A javuló budapesti tendenciát támasztja alá a TNS Hungary piackutató intézet negyedévente elkészített, szeptemberi adatokra támaszkodó felmérése is, amely alapján az országosan megkérdezettek 45 százaléka, a budapestieknek pedig mintegy 25 százaléka mondta, hogy az adatfelvételt megelőző 14 napban használt kerékpárt közlekedési célra.
Az Eurobarometer 2011-es adatai alapján magyar lakosság 19,1 százaléka mondja azt, hogy fő közlekedési eszköze hétköznap a kerékpár. Ez az arány az Európai Unión belül is kiemelkedő, Magyarország - Hollandia után és Dániával holtversenyben - évek óta a második leginkább biciklibarát uniós országnak számít.
A kerékpáros infrastruktúra fejlesztése ugyanakkor nem követi a két keréken közlekedők igényeit, ehhez a magyarországi biciklisszervezetek és az Európai Kerékpáros Szövetség (ECF) közösen elkészített Nemzeti Kerékpáros Koncepciója szerint 2020-ig mintegy 120 milliárd forintra volna szükség.
Kézilabda-Eb: a revánson túl is sok múlhat a magyar-svéd meccs végeredményén
Fontos meccset játszik este hattól a magyar női kézilabda-válogatott az Európa-bajnokságon: ha sikerül legyőznie a svéd csapatot, jó esélye van a legjobb négy közé jutni.