Janics sokkolta a szerbeket, de elfogadják a döntését
Sokkolta Douchev-Janics Natasa magyarországi visszatéréséről szóló bejelentése a Szerbiai Kajak-kenu Szövetség (KSS) főtitkárát, Dusan Milenkovicot a Magyar Szó beszámolója szerint. Mirko Nisovic, a KSS elnöke később a lapnak azt mondta, tiszteletben tartják az olimpiai bajnok döntését, és hozzátette, nem minden úgy alakult Szerbiában, ahogyan a versenyző eltervezte.
Dusan Milenkovic, a Szerbiai Kajak-kenu Szövetség (KSS) főtitkára a Magyar Szó újságírójától értesült Douchev-Janics hétfői bejelentéséről és sokkolta a hír – közölte a vajdasági magyar nyelvű lap.
"Tiszteletben tartjuk Natasa döntését, mivel nem volt más kiút, ugyanis a háromszoros olimpiai bajnok nem akart két évet kihagyni. Március végén kellett volna, hogy a Nemzetközi Kajak-kenu Szövetség meghozza döntését, de nagy kérdés, hogy vajon ott helyet adtak volna-e a fellebbezésnek. Azon az elven, hogy jobb a megelőzés, mint utólag a gyógyítás, Natasa inkább indul magyar színekben, mintsem, hogy két évet kihagyjon" – mondta később a lapnak Mirko Nišović, a KSS elnöke.
A szerbiai szövetség elnöke hozzátette, nem minden úgy alakult Szerbiában, ahogyan Douchev-Janics eltervezte, de fontos, hogy nem a pénz okozott gondot, hanem a papírok, vagyis a versenyzési engedély. "A szerb szövetség mindent megtett, hiszen jelenleg is a szerb válogatott tagjaként a szerb állam pénzén edzőtáborozik Portugáliában. Natasa és a szövetség között nincs harag, s az ő szemszögéből nézve az egészet, talán ez a döntés volt a legjobb" – tette hozzá.
Arról is beszélt, hogy a korábban szintén országot váltó Benedek Dalma biztosan marad a szerb válogatott tagja, és nincs nagy gond, mivel a szerbiai kajaksportban az utóbbi években több fiatal versenyző is bizonyította, hogy képes a jó eredményre. "Persze jó lett volna, mondhatnám tökéletes lett volna, ha Natasa marad, de ez sajnos nem következett be" – tette hozzá.
Douchev-Janics hétfőn tájékoztatta levélben Baráth Etelét, a Magyar Kajak-kenu Szövetség (MKKSZ) elnökét és az elnökséget arról, hogy ismét Magyarország színeiben szeretne versenyezni és készülni. "El kell ismernem, hogy a magyar kajak-kenu sport és különösen a női kajak a legerősebb a világon" – többek között ez állt Douchev-Janics levelében, amelyben azt írja, hogy szándéka szerint Magyarországon folytatná a pályafutását.
Márton ikrek: Ha az edző eléri a gyerekeknél, hogy higgyenek magukban, az az egész életüket elkíséri
Az egyikük a taekwondo első magyar női világ-, a másikuk olimpiai bajnoka. Egypetéjű ikrekként úgy hasonlítanak egymásra, mint két tojás, ugyanúgy gondolkodnak a világ dolgairól, befejezik egymás mondatait. De míg az egyikük taktikus, és néha kicsit talán túl is gondolja a dolgokat, a másikuk csak megy előre, és elsősorban az erejében bízik. Márton Luanával és Vivianával beszélgettünk.