2013. február. 25. 13:25 MTI Utolsó frissítés: 2013. február. 25. 14:03 Sport

Zárt kapus magyar-román meccs: az MLSZ benyújtotta keresetét a CAS-hoz

A Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) hétfőn benyújtotta keresetét a nemzetközi Sportdöntőbírósághoz (CAS) a nemzetközi szövetség (FIFA) másodfokú döntésével szemben, amely alapján március 22-én a magyar válogatott zárt kapuk mögött kénytelen fogadni a román együttest soron következő hazai világbajnoki selejtezőmérkőzésén.

Amint arról az MLSZ jogi igazgatósága az MTI-t tájékoztatta, hétfő éjfél volt a határidő, s azt követően további tíz nap állt volna a szervezet rendelkezésére a részletes indoklás megküldésére, de ezt az időt "megspórolta" az MLSZ, ugyanis már a keresettel együtt továbbította azt a CAS-nak.

Az MTI információja szerint az MLSZ azért várta meg a határidő napját, mert a korábbi benyújtás sem gyorsította volna meg az eljárást. A CAS alapszabálya szerint ugyanis a részletes indoklás beadására nem a kereset benyújtásától, hanem az előre megszabott határidőtől számított tíz nap áll rendelkezésre, vagyis azzal, hogy hétfőn az indoklást is elküldte az MLSZ, a lehető leggyorsabban járt el.

A mintegy 40 oldalas dokumentumban magyar és nemzetközi jogtudósok szakvéleménye, több tanúvallomás és a fellebbezést alátámasztó iratok szerepelnek. A CAS-nál mint választott bíróságnál úgy jelölik ki a háromtagú testületet, hogy mindkét fél választ egy bírót, míg az eljáró tanács elnökét a CAS kéri fel. 

A magyar válogatottnak - jelen állás szerint - azért kell zárt kapuk mögött lejátszania március 22-én a románok elleni hazai világbajnoki selejtezőjét, mert az augusztus 15-én Budapesten rendezett, Izrael elleni barátságos mérkőzésen a szurkolók egy csoportja antiszemita rigmusokat kiabált, és sértő jelképeket mutatott fel.

hvg360 Tornyos Kata 2024. december. 23. 10:54

Lehet, hogy már nem a magyarok a finnek kedvencei, de azért még mindig nagyon várnak minket – mi igaz a finn sztereotípiákból?

Állandó sötétség, télen-nyáron meg lehet fagyni, kiváló az oktatás, és nem utolsósorban a legboldogabb ország a világon. Nagyjából ezek a jellemzők jutnak eszébe a magyaroknak Finnországról, ahova meglepően kevesen költöznek közülünk, annak ellenére, hogy rokonok vagyunk, más skandináv országok pedig kifejezetten népszerű kivándorlási célpontok. A finn kormány szinte kampányszerűen próbálja beszippantani a külföldieket – hogyan segítik a beilleszkedésüket, és milyen a háborús készültségben lévő Finnországban élni?